| ImAgirl a întrebat:

Aceasta este o intrebare numai pentru fete! voi la ce varsta v-ati epilat acolo jos? si... ati mers la salon sau v-ati luat cu crema depilatoare? eu nu as vrea sa ma duc sa ma ia cu ceara pentru ca imi este rusine >:" este in regula daca folosesc crema depilatoare? si cam ce crema ar trebui sa folosesc? recomandati-mi una buna big grin dau funda!

8 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Este bine prima data sa folosesti crema pentru ca este mai sensibila zona dupa ce folosesti de mai multe ori este bine sa incepi cu salonul. Nu cu lama ca dupa creste sarma. Nu sunt fata dar diferenta nu este mare. Ca si calitate a cremei sincer nu stiu o firma buna dar daca este o firma mai cunoscuta atunci este buna daca este Yin tai chin atunci mai bine nu il dai jos laughing. Sper ca am fost de folos.

| ecristinamc a răspuns:

TraficantaDeSentimenteRoz,
Crema aia e cea mai proasta din cate am intalnit.Pe langa faptul' ca a doua zi iti creste par din nou, mai are si un miros pe care trebuie sa il indepartezi dupa ce te dai de exnspe mii de ori cu gel de dus.Eu prima data m-am facut la 12-13 ani parcathinking si chiar nu regret. E mult mai igienic asa.Prima,a doua si a rteia oara m-am facut cu crema iar apoi la salon.Ma duc cu prietenele mele si chiar ne cunosc fetele de acolo.Chestia e ca nu ai d ce sa iti fie rusine.Toate au asa ceva.Chestia e ca dureaza mai mult pana iti faci curaj ca apoi... o sa vina de la sinehee hee

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Daca vrei niste rezultate de durata, crede-ma, cel mai bine te duci la salon. Nu ai de ce sa iti fie rusine, te speli "acolo jos", logic, inainte sa te duci si stai linistita ca doar tot niste fete/femei o sa te epileze. Gandeste-te ca si ele au ce ai tu, plus ca au mai vazut destule, ca doar nu esti prima lor clientawinking. Daca totusi chiar iti este rusine, poti pana la urma sa folosesti crema, doar ca in doua zile o sa inceapa sa creasca din nou. Sa nu incerci cu lama, o sa iti creasca parul f tepos pe urma, plus ca dupa ce l-ai ras, a doua-a treia zi cand incepe sa creasca, e posibil sa ti se irite zona si sa faci niste bubite mici.
Varsta. chiar nu conteaza, poti sa te epilezi acolo la orice varsta pentru ca este mult mai igienic fara par.

| Rorro a răspuns:

@TraficantaDeSentimenteRoz
What the hell?!raised eyebrowscls. a5-a?:Olaughing
Iar pentru. tine necunoscut0:
stai liniştită!oh go ono să ai tu timp.winking
Dar să ştii, nici eu n'aş merge la salon.Tot că mie aşa ruşineblushing. DAR NU CONTEAZĂ! Mai întâi încearcă acasă, dupa aia cu timpulmergi la salon.happy

| eusiatat_9429 a răspuns:

Nu stiu eu sunt baiat big grin, dar sigur o sa raspunda si fetele, ce pot spune e ca prietena mea merge la salonwinking

| chocolattee a răspuns:

Salonul e cel mai indicat, nu-ti fie rusine gandeste-te ca tipele de acolo fac asta zilnic, asa ca nu o sa gaseasca nimic "straniu" la tinehappy, te tine mult mai mult cu ceara. pe mine cateva saptamani lejerhee hee

| Suka_8621 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine! fi desteapta du-te la un salon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce varsta thinking, cred ca in clasa a 5 a.
Mi se parea si inca mi se pare igenic sa fi epilata total.
Eu iti recomand sa mergi la salon, nu ai de ce sa iti fie rusine.
Acasa eu iti recomand crema depilatoare farmec.
Si foloseste o crema de galbenele dupa epilare.