| BloodyBlade a întrebat:

Fundita! Buna TPU! 1.cum sa-mi mentin silueta? Am 1, 68 si 52 de kg.Nu m-am mai ingrasat din iulie dar acum fiind iarna si facand mai putin sport...2. Aveam pistrui mai multi dar ma tot plangeam ca vreau sa-mi treaca iar acum am foarte putini si arata urat, deci ce sa fac sa-mi treaca de tot sau sa fie mai multi? 3. Mi-am luat un fond de ten de la Loreal, este bun dar imi inchide tenul prea mult eu avand fata foarte alba si nu-mi place. Vreau un fond de ten care deschide tenul sau o pudra ce-mi recomandati? 4.Parul meu este destul de lung aproape trece de sani insa nu m-am mai tuns din aprilie, dar am folosit masti si ulei de ricin iar placa si ondulatoru nu le folosesc zilnic o data la o saptamana sau 2 chiar 3. Vreau sa am si eu parul ondulat dar nu stiu cum fara ondulator sau bigudiuri? 5.Nu stiu sa ma dau cu rimel! Am gene lungi dar cand le dau cu rimel se ingroasa prea tare si nu arata prea bine, cum pot obtine efectul acela de gene false? Va multumesc! funda!

2 răspunsuri:
| Camelisa a răspuns:

1.Incearca sa faci sport de camera, sa stii ca are efect, 15-30 de minute in fiecare zi merge!
2. Dupa cunostintele mele pistrui nu mai pot aparea, ei sunt de la mama natura si..cam atat.
3. Uite o crema...fond de ten de la Garnier, este foarte bun http://www.garnier.ro/_ro/_ro/bb-cream/index.aspx iti face pielea fina si nici nu iti dai seama ca este crema/fond de ten.
4.Parul trebuie tuns, macar o data la 2.3 luni altfel nu mai creste. Poti incerca sa iti impletesti seara parul, il lasi pana dimneata folosesti putin fixativ si arata superb, dar nu granatez ca o sa tina, dar daca vrei sa faci o pauza de la ondulator si placa e perfect(ai putea sa iti faci spic)
5. Dupa parerea mea...nu te mai da cu rimel daca tu spui ca ai genele lungi, o sa fi mult mai naturala si este perfect, sa stii ca aici depinde si de ce mascara folosesti, mai bine iti cumperi unu scump si bun, cu pensula subtire!
Sper ca te.am ajutat.Numai bine!

| Camelisa a răspuns:

In legatura cu pistrui,daca vrei sa scapi de ei, un leac babaesc pe care mama l.a incercat si a mers, primavara cand se taie via, cu apa ce curge de la vie, poti sa te speli pe fata cu acea apa si vei scapa de pistrui happy