| Oana2098 a întrebat:

Funditssakiss:X... Fetelor, am si eu o mica problema.Nu stiu cum sa scap cam intr-o luna de punctele negre.Recomandati-mi ceva, va rog!

Răspuns Câştigător
| patty32 a răspuns:

Cunosc muuulte masti faciale excelente pentru cosuri si puncte negre (eu nu am tenul acneic, dar imi apare cam de 2 ori pe luna cate un cos, doua)

Proabil si pentru faptul ca eu imi fac o data-de doua ori pe saptamana o masca din urmatoarele:

- masca cu ou : il spargi si separi albusul de galbenus. Albusul intr-o cana/castronel, galbenusul in alta. Prima oara te dai cu albus(eu folosesc pensula pentru vopsitblushing), stai cam 15 min si te clatesti. Apoi te dai cu galbenus si tot cam la fel stai. O sa ai o piele fiiina love struck De bebebig grin

Dupa poti folosi o lotiune tonica cu aspirina. DA, ai citit bine. Si nu, nu trebuie sa ti`o cumperi. Tot homemade iei cateva aspirina le pisezi(pana sa fie pulbere) si apoi pui jumatate de cantitate apa, jumatate otet. Adica: daca tu vrei 500 de ml de lotiune tonica, pui 250 ml de apa, 250 de otet. Sper ca ai prins ideeabatting eyelashes Cu toate astea, trebuie sa clatesti cu apa calduta.

-mai poti folosi masca cu apirina :iei cateva pastile, pui vreo 10 ml de apa(pentru a se dizolva) si pui iaurt/miere (cat crezi tu ca iti trebuie pentru o masca

-altceva pentru cosuri ar fi scrubul cu malai

-sau, alt scrub : tai o felie de rosie(incearca sa nu fie foarte coapta) si o dai prin zahar pudra, apoi te dai pe fata, e super:X

-altceva, albusul unui ou il amesteci cu musli si ti`l pui pe zonele cu puncte negre(nas, barbie sau frunte, depinde unde ai)

- Si ceva ce o sa te mire love struckIei o discheta de vata si o inmoi in...sampanie! E suuuuuuuuper. Asta e cea mai buna lotiune/masca/sau cum vrei sa o numesti. iti lasa un tenn.drooling

Cam atat mi-au venit acum pe moment.

Pentru ca toti dau copy-paste de pe net, sau au dat linkuri eu am stat sa scriu, plus ca sunt testate pe propria mea pielelove struck
Chiar merita, crede`ma!
Ai grija de tine :*
PS: Au, ma doare manutza blushing

7 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Uite eu folosesc Planet Spa de la Avon, si este foarte eficientawinking luna asta este la oferta costa doar 9, 99 lei si chiar meritawinking daca o folosesti de 3 ori pe saptamana este foarte okwinking

| RecycleBin a răspuns:

Gel de la clean&clear. o gama larga de produse de la aceasta firma, pentru puncte negre.scapi ffft.repede la mine a functionat. happy

| DeDii a răspuns:

Pai daca vrei poti sa le scoati.rogi pe cineva.sau mai bine mergi la salon e mai bine cred eu decat sa folosesti tot felul de creme care nu dau rezultewinking

| DeXxa a răspuns:

Clean & Clear.

| raissa a răspuns:

O masca eficienta in combatarea punctelor negre este masca obtinuta prin amestecarea pudrei de argila alba cu suc de grepfruit, avand rol de imbunatatire a circulatiei sanguine si de purificare a tenului. De asemenea, amesteca cateva grame de scortisoara rasnite cu putin lapte, 2 picaturi de miere si zeama de lamaie si amesteca pana cand se obtine o pasta omogena. Aplica apoi doar pe zonele cu puncte negre. bafta!

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Clean & Clear Shine Control

| Alexa_8613 a răspuns:

Mergi la cosmetica!