| Believe9 a întrebat:

Genele false de tip smocuri se dau jos in contactul cu apa sau rezista? Caci eu am auzit ca rezista pana la doua saptamani.

6 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Da, ține-le acolo, eventual până dai în vreo infecție... Genele smocuri se dau jos la demachiere. Lipiciul vine pus chiar la baza genelor și o să împiedice creșterea genelor tale dacă e ținut pe o perioadă îndelungată. Niciun makeup artist n-o să te sfătuiască să le ții mult acolo. Ca să-ți reziste trebuie să eviți să speli zona. Îți surâde ideea? Mie nu prea...
Dacă ai nevoie de gene lungi fie apelezi la un mascara foarte bun, fie îți pui gene fir cu fir(care nu se aplică chiar de la baza genelor naturale, ci o idee mai sus, pe lungimea lor), dar niciodată nu sta cu gene smocuri/bandă mai mult de o zi la ochi, că îți faci rău singură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa reziste si o luna, nu poti sa stai cu lipiciul ala mai mult de o zi la ochi.
Uita-te la videoclipul asta ( doar primele 5 minute ) :
https://www.youtube.com/watch?v=74ksB21fvWA

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot să cred laughing) tot la Mădălina și clipul ei m-am gândit când am scris răspunsul, LOL

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamariarot):

Hahaha, avem aceiasi sursa laughing

| InMinteaTa45 a răspuns:

Despre ce vorbesti acolo se numeste eyelashes. Genele false este par asemanator cu genele naturale.Depinde de lipici

| anamariarot a răspuns (pentru InMinteaTa45):

Eyelashes înseamnă gene...