| Roxiii94 a întrebat:

Genele false se pot refolosi? Multumesc!:*

6 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Roxii!
Nu, iar daca le vei refolosii scad din calitate.
Ti-as sufera sa iti cumperi altele.
Pa pa!

| christina94 a răspuns:

Se pot refolosi! Dar maxim de 3-4 ori. ca dupa e mai ciudat cu lipiciul happy
papa :*

| Reiikó a răspuns:

Nu!
Folosirea genelor false pe termen lung poate duce la caderea totala si permanenta a genelor, cauzata de blocajul foliculilor de par sau chiar infectarea acestora;
Uita-te pe siteul asta si vei vedea desavantajele genelor false daca te intereseaza:
http://www.medicina-naturista.ro/......false.html

| EuRaspund_5168 a răspuns:

Nu!
Nu se pot refolosi:X
De ce?
Pt ca odata ce pui lipici si e aplici, ele stau pe acea linie.
Odata ce le iei jos, lipicul ramane putin acolo.
Se usuca si se distrug.
Eu zic ca 2-3 lei cat costa un set nu e mult sa-ti iei altele.
Supper sorry

| chipicao2 a răspuns:

Genele false se pot refolosi de multe ori daca sunt manevrate cu grija, curatate de excesul de adeziv si rimel ramas pe ele.

| Alexutza25 a răspuns (pentru chipicao2):

Ochii sunt extremi de sensibili. Si un rimel de proasta calitate iti poate afecta vederea! Parerea mea este ca nu pot fi refolosite. Mai bine iti cumperi altele, si bineinteles de buna calitate big grin