| ateu123 a întrebat:

Hainele astea originale din mall in comparatie cu alea din bazar replici sau care sunt no name e vreo diferenta intre ele? si ce marca apreciati de incaltalminte, trening, blugii etc?

22 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Mall,mall dar depinde de unde iei din mall,pentru ca si acolo sunt multe haine chinezesti si multe fakeuri,asta pe langa faptul ca hainele de firma de la noi nu se compara cu cele din strainatate.
Diferenta dintre o haina de firma si una chinezeasca este ca haina de firma este mai scumpa,nu tot ce e scump e si bun,dar zic asa,in al doilea rand difera materialul,culorile rezistente la apa si multe alte chestii.
Iar ca si marca la incaltaminte de exemplu adidasi prefer Nike,Adidas iar pe ultimul loc Puma,iar la cizme,bocanci nu ma intereseaza firma, ci ma intereseaza sa fie din piele si bine facute.
Iar la imbracaminte Zara, H&M-haine elegante iar la hainele sport firmele mentionate mai sus.

| ateu123 explică (pentru Esperança):

Ai dreptate in Romania tot i posibil

| Esperança a răspuns (pentru ateu123):

Asa e!
Daca vrei blugi de calitate tii recomand pe cei de la Levi's au preturi cam piperate dar au si reduceri de jumat de pret si atunci chiar merita sa ii achizitionezi.
Cred ca Levi's-ul e locul 1 la haine din jeans, blug!

| ateu123 explică (pentru Esperança):

Am citit pe internet ca multe firme de marca au firme in Turcia isi dai seama ce calitate ce poate fi

| Esperança a răspuns (pentru ateu123):

Depinde de unde iei hainele acelea de firma. Dar Levi's in nici un caz nu e firma turceasca http://tzoalego.wordpress.com/2009/08/04/istoria-firmei-levis/

| ateu123 explică (pentru Esperança):

Eu is genu conservator. conserv cei bun de aia dau banii pe ceva care rezista in timp

| zdrangoi a răspuns:

Diferenta e sigur de pret.
nu ai nici o siguranta ca nu sunt contrafacute, decat faptul ca e vandut in acel magazin si ca ai bon de garantie.
probabilitatea este intr-adevar mai mica.

| zdrangoi a răspuns:

Da, am cumparat o pereche de pantofi "adidas" si in cutie era bonul de garantie valabil 30 de zile de la data cumpararii (in baza bonului de casa).

| loveyouschatz a răspuns:

Eu imi iau haine din magazine normale.la incaltaminte optez pentru nike, rebook, adidas din malluri. daca as sta in Bucuresti poate as opta si pentru bazar.imi dati si mie niste adrese din Bucuresti de haine la preturi normale?

| ateu123 explică (pentru loveyouschatz):

In general hainele mai ieftine sunt la marginea orasului bazare, magazine sechand iar cei mai scump in centru orasului

Răspuns utilizator avertizat
| rapidist a răspuns:

Nu conteaza de unde e cumparata haina sau daca e de firma important e sa te simti bine.Nike,adidas,puma.

| lacrimanegru a răspuns:

Nu poti sa fii sigur si in moll 2 din 5 haine sunt made in china. ia-ti blugii si pantofii sau adidasii de firma si celelealte ieftine adica bluze, hanorace etc... pentru blugi lee, iar adidasi adidas. bafta

| ramona57 a răspuns:

Este o diferenta pentru ca cele de firma sunt mai bune mai frumoase si rezista mai mult chiar daca costa mai mult merita sa cumperi un bun si sa fi multimit de el... Eu prefer H&M Adidas, Zara mai multe

| Alexandra_Madalina_1989 a răspuns:

Eu cred ca astea din moll is bune si alea din bazar...pf...is cacaturi[scuze de vorba] alea din bazar IS facute asa de om mai bine spus [de la tikgani]

| veradeea102001 a răspuns:

Nu conteaza de unde le iei. am destule haine ieftine si din bazar care au rezistat mult. am vazut haine de aceeasi firma si identice in diferite magazine doar ca unele erau mai scumpe iar altele mai ieftine chiar daca aveau aceeasi calitate si acelasi pret. sper ca ti-am fost de ajutor. FUNDA?