| anonim_4396 a întrebat:

Hainele de la mall sunt originale ma refer astea care sunt la reduceri? daca e o diferenta intre o replica de haine sa spunem nike si origianul, in ce consta diferenta? va rog sa-mi spuneti daca se merita sa dai banii pe haine de marca originale

va multumesc pentru raspunsuri

1 răspuns:
| SantaAndrei a răspuns:

1. Ce se vinde in mall sunt originale, sunt la reduceri doar pentru ca sunt colectiile mai vechi si vor sa scape de ele.

2. Da, se vede diferenta. La un tricou Nike de exemplu se simte materialul mai prost, plus ca se vede la cusaturi cel mai bine.

3. Da, hainele de firme cunoscute(firme normale, nu doar Versace, Armani) chiar au o calitate superioara fata de copii. Eu de exemplu adidasi imi iau doar la reduceri din outlet-urile firmelor(Nike, Adidas). Stiu ca sunt de calitate, doar ca sunt colectiile mai vechi(si nu ma deranjeaza) si sunt mult mai ieftine.