| anonim_4396 a întrebat:

Hainele, incaltamintea cumparate online pot fi returnate si daca nu corespunde masura, sau se pot returna doar daca prezinta un defect de la producator?

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Teoretic, da, practic, depinde de firma.
Trebuie sa aiba pe site informatii despre treaba asta. Si un numar de telefon la care poti suna ca sa te lamureasca cineva.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Zice ca se pot returna indiferent de motiv, pe alte siteuri nu zice ceva de vreun motiv de returnare, dar voiam sa fiu mai sigura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde de unde le iei, cand faci comanda intreaba-i si daca accepta returnari
Sper ca te-am ajutat!
FUNDA!

| BlaaBlaa a răspuns:

Da se pot returna in termen de 10 zile produsele care au defect de la producator sau nu ti se potriveste marimea si firma respectiva suporta taxele de transport iar daca tu vrei sa schimbi produsul cu un alt model pe motiv ca nu ti-l place sau vrei banii inapoi tu suporti taxele de transport.

| dianabaumli a răspuns:

Potrivit reglementărilor în vigoare, fiecare cumpărător are dreptul să returneze produsul cumpărat timp de 10 zile după livrarea produslui fără a oferi o motivație pentru gestul său..insă dacă firma observă că există o schimbare sau deteriorare în condiția produsului îți poate refuze dreptul a beneficia de returnarea banilor. Știu sigur lucrez la un magazin online.happy