| NicoletaGabriela00 a întrebat:

Heeeei! În mai puţin de 2 luni, o să particip la o nuntă. Şi o să fiu una din cele 2 domnişoare de onoare. Am muuuulte întrebări, la care mama nu ştie să îmi răspundă din păcate pt că nu a trecut prin aşa ceva, credlaughing) deci mă bazez pe voi. Chestia e ca, una din domnişoare se va duce la mireasă cu unul din cavalerii de onoare din căte am înţeles, cu un tort şi cu pantofii, iar cealaltă va pleca cu mirele şi cu ceilalţi la naşi. Mireasa nu a ales încă care unde va fi. Vreau să ştiu ce să aleg, dacă va fi necesar. M-ar încânta ideea să plec doar eu cu un cavaler la mireasă, dar nu ştiu ce face domnişoara la naşi. Aşa că iată întrebările :
1. Cu cine pleacă sora de mireasă către mireasă, cu tortul şi pantofii? Şi cât de devreme se va întâmpla asta, adică la ce oră, având in vedere că la Biserică trebuie să ajungem la ora 17.
2. Ce face sora de mireasă la naşi? când ajunge. Am înţeles că are un rol acolo. Sau mai multe.
3. După voi, unde e mai fain?
4. Cine duce lumânările la Biserică?
5. O să am timp şi eu să mă duc la salon de dimineaţă, sau trebuie să fiu la mire dis de dimineata?
Mai am multe intrebari, dar le voi pune pe parcurs. Precizez in cazul in care e nevoie, că sunt din Muntenia, Prahova. Muuultumesc mult.

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Sunt dintr-o zona diferita a tarii, dar te ajut cum pot.
1.De obicei se incepe imbracatul miresii cu 2-3 ore inainte de biserica.
2.In Oltenia nu are niciun rol, deci mai intreaba.
3.N-am inteles intrebarea. Unde?
4.O domnisoara de onoare si un cavaler de onoare.
5. Daca ti s-a cerut sa te duci la mire fa-ti programarea la salon cu 2 ore inainte de a te duce la el.1 ora coafatul+1 ora imbracat+machiat. Daca te duci la make-up artist mai adauga 30 minute.Stilista mea are programari pentru nunti si de la 4 dimineata.
Distractie placuta!