| Deea_2011 a întrebat:

Heei TPU. Am si eu o problema, sa nu mi-a luati in gluma. Dar, pe picioare aproape de fund, am niste dungi sa zic asa, care seamana a fi celulita, dar cand eram mica nu am fost grasa ci din contra am fost aschie si abia acum am inceput sa mai pun cate putin pe mine, si totusi de unde celulita la 12 ani?! Daca ma puteti ajuta. Daca exista cumva niste exercitii care se fac. spuneti-mi.

8 răspunsuri:
| Anndrreiiutta a răspuns:

Iti spun eu suta la suta ca sunt vergeturi deoarece eu cand eram mai micuta eram foarte slaba iar acum am si eu tot 12 ani si m-am mai ingrasat si mi-au aparut si mie. M-am dus la farmacie si mi-a dat o crema. Nu stiu daca acum se mai gaseste chiar nu stiu cum se numea pentru mama mi-o luase iar acum nu mai am nimic. Iti urez succes sa scapi de ele. Mie mi-a scpus mama ca mi-a luat-o de la o farmacie Plafar.

| Anndrreiiutta a răspuns:

Si eu am tot 12 ani. Cand eram mai mica si eu eram tot aschie si acum m-am mai ingrasat si mi-au aparut si mama mi-a spus ca sunt vergeturi. S-a dus la o farmacie Plafar si mi-a luat o crema si odata un ulei si mi-au disparut iti urez succes in a scapa de ele.

| Anndrreiiutta a răspuns:

Scuze ca am dat de doua ori raspunsul dar mi-a dat eroare si am crezut ca nu l-ai primit.

| Pinguuuin01 a răspuns:

Mergi la farmacie si cere o crema pentru celulita.winking

| liii a răspuns:

Nu e celulita, sunt vergeturi, eu am facut cand aveam 9 ani chiar, la 12 deja erau albe si pe tot piciorul pana pe fund. Ceva ca sa scapi de ele si sa si functioneze nu stiu...dar daca gasesti ceva te rog sa ma anunti si pe mine.

| xBebelushax a răspuns:

Oh. Sigur e celulita...si eu am zis la fel cand am vazut ca imi apar niste dungi pe solduri.S`a intamplat asa pentru ca atunci cand eram mai micuta era grasuta si acum am slabit brusc...Dar cu timpul au palit si acum abia ca se observa :D
Uite, am gasit aici un site care sper sa ne ajute pe aman2 :* : http://www.eva.ro/......30319.html

Multa bafta! :*:*:*

| miraabela a răspuns:

Nu cred ca este celulita, mai degraba pot fi vergeturi! Ele apar atunci cand te ingrasi ontr-o perioada scurta de timp sau slabesti! Poti sa faci orice fel de exercitii!

| JustDoIt456 a răspuns:

Sport, sport si iarasi sport. Succes! :*