| Anailyn a întrebat:

Hei :* Am nevoie de ajutorul vostru. M-am andit sa imi mai reinnoiesc garderoba si aici apare mica problema.Sunt oarecum plinuta, adica la limita, si problema mea fizica apare in zona taliei..am burtica happy Si oriunde ma duc in oras sunt haine pentru slabute, ceea ce pe mine m-ar dezavantaja enorm, asa ca m-am gandit sa merg la croitoreasa mea cu cateva idei de pantaloni, bluze si alte modele de haine sa mi le faca ea dupa marimea mea. Va reamintesc, nu sunt grasa, am 1.73 si 70 de kg, sunt la limita, dar m-ar dezavantaja hainele care le gasesc in piata. Ma puteti ajuta cu cateva linkuri, sfaturi sau chiar site-uri de unde pot cumpara haine? Binenteles, pentru toate buzunarele happy Va pup o zi placuta :*

Răspuns Câştigător
| Ioanaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu sunt eu specialista dar as putea sa-ti recomand ceva:
Pentru felete cu burtica sunt adesea recomandate bluzele largute :
http://data.whicdn.com/images/68383983/large.jpg
http://data.whicdn.com/images/68361026/large.jpg
Mai jos iti voi da un link cu un site in care afli ce veste se poarta anul acesta si te gandesti si ce ti se potriveste:
http://www.girlsgocrazy.info/search/poze-cu-haine-de-fete-la-moda/
In link-ul de mai jos vei gasi cateva bluzite potrivite tie:
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=90145337
Sper ca te-am ajutat! :*

2 răspunsuri:
| ceaiuldetei a răspuns:

Nu mă pricep chiar atât de tare, dar pot să îți fac niște sugestii:

- evită în principiu nuanțele de alb - au tendința să îngrașe și tu suficiente kilograme pentru înălțimea pe care o ai.

- încearcă să mai slăbești - nu să îți faci țoale pe dimensiunile tale - e și sănătos și te va și mulțumi un pic mai târziu, dacă nu acum.

- dacă îți place și te simți bine așa, atunci încearcă să folosești niște hăinuțe mai largi - ascund kilogramele și nu îți lasă aspectul de "mai mult"

- nu folosi haine mai strâmte, pentru că pot părea mai altfel decât ai fi pregătită să afli

- ai putea să mergi la second-hand-uri, dacă n-ai "grețuri" cu respectivele magazine sau ai putea să mergi la magazinele mai măricele - Cora, Real, Metro, Carrefour și așa mai departe. Sau ai putea să mergi și la mall-uri, dacă tu consideri că vei putea găsi lucruri mai ieftine și mai pe gustul tău.

Orice decizie iei, e important să te gândești în primul rând la sănătatea ta și pe urmă la ce haine să mai porți.

Să îți fie cu folos.