| ZuzulinaZoe1993 a întrebat:

Hei! Am o problema cu matreata. Dupa ce ma spal pe cap nu mi se duce matreata.Ce sampon ar trebui sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| andreeasweetlove a răspuns:

Nu prea conteaza samponul, dar totusi sa nu fie dur cu parul [si daca nu esti vopsit/a sa nu folosesti sampon pentru par vopsit]
Sfatul meu ar fi sa pui apa de limpezire in ghiuveta si in ea sa pui o cana-doua de otet si dupa te mai clatesti de cateva ori... multi s-au tratat asa happy
Funda?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca si samponul pantene anti matreata, eu il folosesc si sunt multumita

| darrio2007 a răspuns:

Ceva de la Nivea.Impotriva matretii.

| IloveME a răspuns:

Eu ma spal cu h&s si functioneaza perfect.din auzite sapunul de casa este foarte bun pentru matreata, sau daca nu incearca la farmacie, sigur au ceva bun si de calitate!

| supermamici a răspuns:

Ai nevoie de un tratament anti matreata si sa ai grija nu doar de parul tau ci si de scalpul parului tau. Un articol interesant aici: http://www.supermamici.ro/un-scalp-sanatos-un-par-sanatos/

| GEEK a răspuns:

Şi eu am avut probleme, dar de când folosesc şampon de la Dove, nu mai am nici o problemă.; x

XoXo MadărrFacărr. x3

| oo4099 a răspuns:

Samponeaza de doua ori si nu masa scalpul cu unghiile ci cu buricele degetelor.Mergewinking

| Daikirai a răspuns:

Sampoane naturale! Stiu ca nu sunt ieftine dar merita din plin.

| petreonline a răspuns:

Buna, iti recomand samponul asta http://goo.gl/s1ZGf

Crede-ma ca si eu am avut probleme cu matreata si s-a mai rezolvat problema

| onyfrumy a răspuns:

Head & shoulders classic clean. Pe mine m-a scapat complet de matreata! Dar iti ingrasa parul! Dupa ce scapi de matreata ar fi bine sa te intorci la samponul tau daca nu iti merge acesta!