| CookieMonsterRawr a întrebat:

Hei ^^. Am o problema foarte mare >straight face m-am facut cu placa cam 1 an jumate-2, iar acum am renuntat. pentru ca nu vreau sa ma mai tund, si sa il am lung :X. Dar, problema e urmatoarea. cum m-am tot facut cu placa, acum am parul ars si deteriorat. Ma gandeam ca daca mi-l las lung, sa incerc sa il si readuc inapoi la viata laughing. cam ce as putea face puppy dog eyes. adica, as vrea mai mult sa nu mai fie ars, si firele sa fie ceva mai groase. ce sfaturi imi dati. ofer funda :*

Răspuns Câştigător
| Năpârlici a răspuns:

Http://www.scritube.com/......421321.php

http://www.ileen.ro/......parul-lung

Foloseste masti si lasa placa sa se odihneasca o perioada:) Uleiul de ricin ajuta la regenerarea lui. Bafta la crescut!

3 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

In primul rand taie-ti varfurile. Apoi foloseste masti si sampoane/balsamuri pentru par degradat.Parul tau are nevoie foarte mare acum de asa ceva. Ca sa-ti creasca lung, daca nu vrei sa astepti asa mult poti folosi ulei de ricin sau alte masti pentru cresterea parului. Poti cauta si la farmacie o masca ceva pentru par degradat. Bafta!

| Lisadream a răspuns:

Tunde-ti varfurile ca poate alea sunt mai arse (nu prea ai cum sa refaci parul ars, ia putin din varfuri acum si poate ar fi bine sa nu folosesti placa o perioada) iar inainte sa folosesti placa da-ti pe par cu ceva sa nu il arda (sunt produse speciale cu care sa te dai inainte de placa, pentru a proteja parul)

| andra95aam a răspuns:

Sincer, daca tu vrei sa.ti creasca n.ai nicio sansa daca nu.ti tunzi firele arse, adica din cauza lor ai sa constati ca.ti cade parul sau se ingrasa destul de repede, iar daca stai cu ele asa multa vreme o sa.ti creasca foarte greu, eu una am aceeasi problema, la fel de ars era parul meu, dar cand am fost la salon, tipa care ma tuns mi-a luat suvita cu suvita, a rotit fiecare suvita (ca si cum ar fi un "cilindru" ca sa zic asa, stii cand iti invarti parul parul pana devine o suvita circulara tarewinking ) si mia tuns toate firese despicate care ieseau, si crede'ma de cand sunt tunsa (3 saptamani), sincer cel putin 2 cm mi.ai crescut. Incearcawinking, oricum nu ai ce pierde din lungime nu vei prierde prea mult si parul va arata :X (daca o faci, sa-mi spui si mie ce parere ai)