| gabi1234 a întrebat:

sorry am si eu o intrebare...am folosit placa de par un timp indelungat si parul mi-a devenit foarte uscat si s-a deteriorat stie cineva cum pot sa-mi readuc la viata firele care nu mai au nici un aspect de par sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xLouana a răspuns:

Incearca sa-ti tunzi varfurile fara sa-l filezi, sa foloeste cat mai multe masti hidratante si sa incetezi sa folosesti placa sau fhoenul.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând nu mai folosești placa de întins, iar în al doilea rând îl tunzi și îi dai și o formă lejeră, fă apel la măști puternic hidratante, șampoane vitaminizante și balsamuri pe bază de grâu.
Pa, pa.

| AlleSeniorita a răspuns:

Prima data eu zic k ar trebui sa tai putin din firele roase si arse de la placa...sa nu iei mult din lungme, dar asa iti va creste greu. Dupa ce ma intind si mie imi este foarte uscat parul si mi-am luat o solutie pentru par, SILKY RESTRUCTURAL SHINE SPRAY de la kallos...inainte sa ma intind tot timpul ma dau pe par si stau putin sa se usuce( bine dar nu pun mult, doar e spray) incearca.bafta!winking

| gabi1234 explică (pentru AlleSeniorita):

Chiar am mare nevoie si o sa incerc neaparat, iti multumesc mult.

| AlleSeniorita a răspuns:

Mai intai eu as zice sa te tunzi, nu mult din lungime, dar firele roase trebuie taiate altfel iti creste greu. Si eu tot asa pateam, imi era foarte uscat parul dupa ce ma intindeam, dar mi-a zis cineva de un spray: Silky Restructural Shine Spray de la kallos, eu zic k e bun si folositor, ma dau inainte sa ma intind si imi e mai moale. nici nu se mai arde asa taree...incearca...Baftawinking

| Bunicul62 a răspuns:

Fata mosului cam mare bai. Uite cum face baba mea si are parul tuci si firul gros de prind pitpalaci cu el.Foloseste la spalat in cap numai sapun facut in casa. Dupa ce clateste bine parul si il limpezeste, are o cana in care a pus un galbenus de ou cam de 3 zile nu mai proaspat, Galbenusul impreuna cu apa din cana se bat bine sa se omogenizeze. Apoi in ultima apa de clatit pune in lighean apa cam5- 6 kg si galbenusul de ou si amesteca apa cu galbenusul apoi se clateste bine si freaca parul cu apa aia cam 20 de minute.Il stringe usor sa se scurga apa apoi se mai freaca in cap cam 10 minute si se sterge cu prosopul. Cind se usuca parul este moale ca matasea si nici matreta nu am vazut la ea si firul este tare si gros.si are parul in coada ca pe mina.Am fata mosului si baie dar masura muierea o stie cu ligheanul si nici batuta nu renunta la prejudecatile ei.Ce scriu nu este gluma este adevarat.

| rooxxiii a răspuns:

Cu ulei de ricin. Il gasesti la orice farmacie.:*