| candygirl96 a întrebat:

Hei am o problema!, pe frunte mi-au aparut niste cosuri, le-am stors si acum au ramas niste semne rosi si urate...imi ziceti va rog cum pot sa scap de ele pana vineri? Dau fundita!:X

Răspuns Câştigător
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Poate ti se va parea o prostie, dar crede-ma ca face minuni :X:X formeaza o pasta din 4 pastile de aspirina peste care pui o lingurita de apa, lasa putin pana se inmoaie (un minut) apoi amesteca. Aplica acest amestec de doua ori pe zi timp de 4 zile, lasi sa actioneze 15 minute pana se usuca aspirina apoi te speli cu apa calduta, cosurile tale se vor vindeca Pentru puncte negre iti recomand cu cea mai mare incredere de la Yves Rocher Crema Exfolianta Spumanta Ultra Purete pentru ten gras (este un gel crema verde cu particule abrazive cu care te speli pe fata in loc de sapun) Punctele negre se vor "curata" dupa aproximativ o saptamana, iar fata ta va fi mai curata

ATENTIE insa: aspirina usuca, acel gel-crema pentru curatare sterge orice urma de sebum, s-ar putea apoi sa te confrunti cu problema pielii uscate care va face coji. Impotriva acestui fenomen, cumpara de la farmacie Vitamina A uleioasa, este la sticluta, aprox 5 lei, si te dai cu putina vitamina A pe toata fata dupa ce aplici acest tratament.
Nu vei mai avea nici un cos dupa 2-3 saptamani, GARANTAT!
Http://www.info-ghid.com/......gre-s.html
http://www.gradina-online.ro/......A3426.html
http://www.tpu.ro/......cte-negre/
Baftă!

3 răspunsuri:
| newperson4him a răspuns:

Nu cred ca poti sa scapi de ele atat de repedethinking Mai bine le maschezi cu putin fond de ten si pudrawinking

| LaLa_5622 a răspuns:

Pudra de argila happy

| Lolita_8401 a răspuns:

Ca sa scap de cosuri peste noapte(si nu glumesc!) eu folosesc zynerit, costa vreo 30 de lei, dar daca esti inca la scoala sau facultate poti cere reteta de la medicul de familie si ii iei gratuit. Sper sa iti fie de folos.