| Teea00 a întrebat:

Hei! Am si eu nevoie de sfaturi. Am parul pana la umeri si vreau sa imi fac suvite dar nu stiu ce culoare si cum. Dau funda ^.^.

Răspuns Câştigător
| Angel16ms a răspuns:

Daca ai parul saten poti sa iti faci suvite blonde prin par nu la varfuri, deoarece ai parul scurt si nu ti-ar sta asa bine. Daca ai parul blond poti sa iti faci suvite un pic mai inchise adica saten si poti sa iti faci si varfurile la fel. Daca ai parul ondulat e si mai bine.

7 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Daca vrei sa faci ceva mai nebunesc, foloseste roz, mov, albastru, verde, portocaliu (culori aprinse), iei vopsea sau spray-uri colorate de par si treci la treaba.O poti ruga pe mama ta, o prietena, o sora sa te ajute happy
Daca vrei ceva mai natural, opteaza pentru o culoare mai deschida decat parul tau natural, daca ai parul brunet foloseste un gri (ar arata super opinia mea), la saten deschis un blond etc.
Daca vrei decolorant natural foloseste apa oxigenata, da-te in fiecare zi cu ea si dupa iesi la soare ca sa se deschida mai bine, vei avea o culoare de blond!
Sper ca te-am ajutat si spor la vopsit varfurile, eu daca m-ar lasa parintii mi le-as face mov sau albastre happy

| dianainsta01 a răspuns:

Depinde cum iti sta mai bine. ai putea sa iti faci genul asta de suvite, mai multe, care sa difere putin de culoarea parului tau: nu prea stiu cum sa explic, cam asa:
http://lifestyle.bzi.ro/public/upload/photos/88/coafuri_10.jpeg

sau poti sa iti faci ombre:
http://www.jerseygirltalk.com/wp-content/uploads/2013/03/ombre-hair-15.jpg, dra trebuie sa mergi neaparat la salon, sa ti-l faca bine.

sau eventual niste suvite colorate, daca iti plac:
http://www.lafiga.ro/images/public/2013/03/15/1363356759suvite.jpg

| SimonaSimona01 a răspuns:

Sa iti faci doar varfurile ar arata superb, dar sa alegi o culoare care sa nu iasa in evidenta prea tare...

| WhiteTiger15 a răspuns:

Pai cat de cat sa se potriveasca si cu culoarea ta de par. Si sa nu iti faci mult adica doar varfurile.

| DenisaDeea26 a răspuns:

Depinde de culoarea părului tău, de temperamentul tău (mereu tristă, deprimată sau poate mereu gata de petrecere). Dacă eşti o fire mai tristă, încearcă nuanţe închise ca albastru închis, verde închis. Dacă eşti veselă, încearcă ceva care sare în ochi, cum ar fi roz aprins.

| Kiki2001 a răspuns:

Daca ai parul saten inchis poti sa iti faci suvitele blonde\roscate (daca vrei o culoare naturala) sau poti sa iti faci verde inchis,albastru inchis, rosu scarlet, roz. daca esti bruneta, mov sau gri ar arata kawaii(dragut). daca esti blonda, portocaliu ar arata minunat

| missdoll a răspuns:

Cel mai bine e sa gasesti o culoare potrivita parului tau si sa faci suvitele cu sampon nuantator, se i-a dupa cateva spalari, deci nu o sa ai multe regrete daca nu iti plac suvitele.Sau poti merge la salon si acolo poti cere sfatul mai multor persoane, tine cont ca asa ai ajutor de specialitate.