| Anna0111 a întrebat:

Hei! Am vazut multe fete pe strada care au parul foarte drept si stralucitor. As vrea sa il am si eu asa. Parul meu nu prea sta drept in plus firele de par sunt in toate partile si nu stau drepte. Nu e nici ondulat, nici drept si se incalceste repede. Cum fac sa am si eu parul asa?

Răspuns Câştigător
| Uza a răspuns:

Buna!
Solutia pentru un par perfect intins este folosirea unei placi de par, daaar, ai grija sa iti cumperi una de calitate, cum ar fi : Remington, Braun.Crede-ma,sunt foarte bune (indreapta parul foarte bine,nu rupe firele de par,aluneca usor,etc.) si pentru avantajele lor pretul este destul de avantajos.

Inainte sa iti indrepti parul aplica un ser/spray termoprotector,pentru ca se vede diferenta,parul se va indrepta mai usor,nu se mai electrizeaza,rezista mai mult timp,si in plus nu se mai usuca de la placa,poate doar putin.
Iar la final,aplica un ser/ulei pentru stralucire,hidratare.

Cand iti speli parul,alege intotdeauna produse delicate si hidratante, adica sampon, balsam si masca (cea mai buna gama este Dove, dupa parerea mea, ingrijeste parul foarte bine).

4 răspunsuri:
| MadaMadalina1234 a răspuns:

Pai fiecare cu parul ei.
Si al meu este la fel, INAINTE SA IL DAU CU PLACAwinking
Cumpara-ti o placa. Nu o sa regreti.

| Rockfary a răspuns:

Efectul plăcii de par amplificat cu un ser sau un spray de strălucire. big grin si desigur, un păr sănătos

| ʚïɞ_Cătă_1999 a răspuns:

Indreapta-l cu placa.

| Crisbv a răspuns:

Https://www.facebook.com/keratinahome.ro?fref=ts E un tratament foarte bun pentru par, chiar daca e scump si nu mai e nevoie sa folosesti placa 3-4 luni(din propria experienta), dar iti recomand sa mergi la un salon sau la cineva care se pricepe. Aveam un par ondulat si cand il indreptam nu statea deloc. Acum e drept, matasos si stralucitor. Funda?