| Bloomi a întrebat:

Hei. azi m-am epilat facial folosind benzi cu ceara..si cand am terminat o banda mi-a cazut si s-a lipit de pantalonii mei scurti.cum fac sa indepartez ceara aia lipicioasa de pe pantalonii scurti? sunt dintr un material gen blug

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune gheata pe ceara, apoi dupa 10 minute incepi sa o indepartezi usor.Asa am patit si eu.

| lanaaaaa a răspuns:

Pune un ziar deasupra lor si fa cu fieru de calcat acolo unde e cu cearahappy

| Bolley a răspuns:

Mai bine pui hartie igienica pe ceara si apoi dai cu fierul de calcat. Nu cred ca ziarul absoarbe prea bine happy