| 342 a întrebat:

Am facut o prostie...Mi-a cazut ceara de epilat pe birou, si acum este lipicios si are ceara pe el.Stiti cum as putea sa o indepartez? Si sa nu se mai lipeasca?

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Am patit si eu acelasi lucru, insa eu am dat pe parchet. A durat ceva sa o curat, insa pana la urma a functionat, iar restul s-a dus cu timpul. Mai intai, curata cat de mult poti din ea cu o carpa umeda, eventual putin detergent. Apoi incearca sa o razui cu ceva, cum ar fi o pila pentru unghii sau o lama, insa ai grija sa nu zgarii lemnul biroului. Dupa aceea freaca locul respectiv cu acetona sau diluant. Asa ar trebui sa se duca cea mai mare parte din ea. Restul se va lua cu timpul, cand stergi biroul si asa mai departe.

| Delia1992 a răspuns:

Pui putin eter pe carpa si freci sau cu diluant.