| Alis57 a întrebat:

Hei, ce vopsea blondă sau gri prinde pe părul direct decolorat? In trecut m-am mai decolorat și am aplicat doresc vopsea după și nu prindea deloc, la fel și cu violetul de gentiana, vreo idee?

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"și am aplicat doresc vopsea după și nu prindea deloc"
Ce se poate înțelege din fraza asta?

| alina2k18 a răspuns:

Nuantele alea de griuri sau blonduri perlate, platinate etc sunt obtinute din nuantari dupa diferite retete in care se pun si pigmenti si altele.
Tu vrei acasa ce se face pe bani multi in saloane la profesionistiwinking
Nu merge.
Nu se pune vopsea pe parul decolorat.

| SparkleMagic11 a răspuns:

Părul decolorat este egal cu păr mort. Nu trebuie să-ți decolorezi neapărat părul ca să te poți vopsii. Sfatul meu este să-ți lași părul să crească și să nu-l mai dai cu decolorare. Vopsește pe părul sănătos ca să țină culoarea. Pe părul mort n-ai cum să-l mai colorezi că nu mai există acele celule în el care să primească culoare. Sper că te-am ajutat cu ceva. :"3

| Lora383832 a răspuns:

Pune când te speli pe par 2-3 picături de albastru de metil, la început o sa fie puțin verde dar după câteva spălări o sa se vadă gri eu asa am făcut. ( și nu uita sa hidratezi foarte bine parul )