| Ioana184 a întrebat:

Hei! Cum a fost experiența voastră la dermatolog? La care ați fost? De preferat in București,

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la Dana Bratu

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Am mers la clinica Anima de la Piata Victoriei. Tipa a fost super draguta. Mi-a recomandat o rutina pentru a scapa de acneea dar de asemenea mi-a recomandat si un set de analize. Am scapat cu un antibiotic iar rutina o tin si acum. Rezultatele au fost foarte bune.

| Ioana184 explică (pentru Aasdfghj):

Și cât ai platit?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Ioana184):

Poti vedea preturile pe site-ul lor. Nu mai stiu exact, consultatia parca a fost pana in 100 de lei iar pentru analize am platit pentru fiecare analiza in parte. O sa iti spuna exact ce tip de analize ai nevoie. E destul de scump dar daca esti asigurata, ti se deconteaza.

| Ioana184 explică (pentru Aasdfghj):

Eu nu am probleme mari cu coșurile,, 1 sau 2 doar in perioada aia a luni, vreau doar ceva sa îmi curat fata, sa scap de punctele negre,, sa o hidratez mai mult

| Aasdfghj a răspuns (pentru Ioana184):

Eu zic ca ar fi bine sa mergi ca sa stai linistita apoi. Daca esti asigurata medical, nu platesti absolut nimic acolo.

| Dana1999 a răspuns:

Discuți cu el, îi arăți unde e problema si iti da tratament. Nu conteaza la ce dermatolog mergi. Cata vreme toti au luat rezidentiatul, înseamnă că se pricep.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Dana1999):

Scuze ca intervin, dar chiar conteaza unde mergi. Sunt multe fete care se plang ca merg pe la o gramada de dermatologi si nu le ajuta cu nimic, apoi gasesc pe cineva care chiar isi da interesul. Nu sunt toti medicii ok, chiar daca au scoala, te asigur. happy

| Dana1999 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Da, dar nu de dermatologi depinde atat de mult tratamentul cât depinde de tine. Sunt multe la mijloc. 1 medicul nu are cum sa-ti dea ceva ce nu se gaseste in farmacie
2 medicul nu are cum sa stie sigur cum va acționa medicamentul pentru tine
3 nu te poate asigura nimeni ca ai întotdeauna un diagnostic corect
Din păcate, mulți medici nu pot sa faca mai mult decât au posibilitatea, iar pacientul are așteptari prea mari.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Dana1999):

Depinde de ei si de priceperea lor ca tu sa urmezi un tratament corect. Doar de ei depinde ca tu sa pleci acasa urmand un tratament corect si nu luand aiurea un tratament pentru altceva. Sunt o multime de cazuri si cunosc persoane care au avut probleme grave dar care medicii la care au mers, nu au fost in stare sa investigheze mai in amanunt totul. Lucrul asta e valabil oriunde, nu doar in domeniul dermatologiei. Sunt oameni care sunt facuti pentru asta si oameni care nu sunt, indiferent cata scoala au, daca nu isi dau interesul pentru pacient si ii fac niste analize doar ca sa fie si nu investigheaza calumea, sunt 0. happy