Întrebare recomandată | Tiffiiia a întrebat:

Hei big grin!
E benefic pentru par daca atunci cand il clatesc(dupa samponare) folosesc otet? din cate stiu eu face parul matasos....pareri?
fundita happy

Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Mereu mă clătesc cu oțet și nu mai am nevoie de niciun fel de balsam, pentru că oțetul readuce părul la ph-ul lui (ușor acid) și îl netezește. Rămâne așadar strălucitor și descâlcit.
Folosesc doar șampon solid natural și se simte mult mai bine efectul benefic al oțetului din apa de clătire decât atunci când foloseam șampon clasic.

| FunkyGirl31 a răspuns (pentru Lola05):

Dar nu ramane urat mirositor?

| Lola05 a răspuns (pentru FunkyGirl31):

După ce se usucă părul, mirosul dispare.

16 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ajuta la stralucire eu asa stiu, dar nu ramane un miros intepator?

| Tiffiiia explică (pentru BiuL):

Mse evapora dupa putin timp big grin

| Casper94 a răspuns (pentru BiuL):

Nu happy, la un litru de apa folosesti cam 2-3 linguri de otet

| Fatamuntilor a răspuns:

Sigur
Rolul otetului este de,, topi'' urmele de sampon.

| Neo12 a răspuns:

Te-ai spălat?
Daaa.
Cu oţet?
De mereeeeee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-l face ca sarma.

Răspuns utilizator avertizat
| XxTerrorxX2 a răspuns:

Eu cel Putin spun da, nu ma bazez pe date stiintifice, dar chiar iese mai mătăsos

| JaneTheKiller a răspuns:

Si eu dupa samponare dau cu otet laughing
eu il folosesc ptc aveam coji...si da, ti l face matasos big grin

| iulianaiilli a răspuns:

Si eu dupa spalare dau cu otet, si sa stiti ca nu-i nevoie neaparat de otet de mere, poti da si cu otet, otet laughing. Il descurci mult mai bine dupa folosire, dar sa dai dupa samponare, si dupa ce te clatesti, desigur. Sper ca te-am ajutat. Te pup. Sa ai un par frumos laughing :*

| Deni20 a răspuns:

Da e benefic. Otetul, mai ales cel de mere, ii confera parului volum si prospetime. Sa stii ca multi medici recomanda clatirea cu otet.

| Keiris a răspuns:

Asa e. Si eu il clatesc mereu cu otet. (otet de mere)

| BeatriceBB a răspuns:

Il face dar trebuie sa il amesteci cu apa altfel nu scapi de acel miros

| cosmy2014 a răspuns:

Din cate stiu otetul nu iti face parul mai matasos din contra este cam aspru. Otetul este folosit pentru a scapa de matreata, si dupa cateva spalari functioneaza! big grin