| BadAngel3 a întrebat:

Hei, daca m-am vopsit decat o data, in timp se poate regenera? Adica se poate,, vindeca,, usor, usor dca nu il mai vopsesc de loc? Si daca da, in cat timp?

Răspuns Câştigător
| scully a răspuns:

Sigur că se poate regenera, de obicei culoarea începe să se curețe cam în 3-4 săptămâni, depinde de nuanță și de marca vopselei. Nu cred că părul tău s-a degradat așa de tare de la un singur vopsit, nu e chiar atât de dăunător. N-ai de ce să-ți faci griji, dacă e foarte afectat poți folosi un balsam sau o mască de păr. Sunt și tratamente pe care le poți prepara ușor și acasă.

1 răspuns:
| AliGab a răspuns:

Da sigur....se decoloreaza culoarea, dar si parul odata cu el. Si eu m-am vopsit o singura data si am jurat ca nu mai pun vopsea chimica in par. Mi-a luat cativa ani sa dau toata vopseaua la o parte. Ideea este ca daca nuanta este apropiata de culoarea parului nu ai de ce sa iti faci probleme, dar daca tu natural esti saten/a si culoarea vopselei folosite este blond...atunci ai un pic de asteptat pana se duce toata culoarea din par. Succes