| ancutamorarasu a întrebat:

Buna!
M-am vopsit pentru prima data si urmaream un blond nisip dar nu am reusit decat sa imi uniformizez culoarea naturala, adica saten.
Am folosit o vopsea fara amoniac si probabil de asta nu s-a prins foarte bine. Ideea e ca vreau sa ma vopsesc din nou cat de curand. Cat timp imi recomandati sa astept?
Multumesc!

1 răspuns:
| TreiSurori a răspuns:

In primul rand ai grija...iti spun de acum ca vei deveni o SCLAVA a vopsitului..de ce? pentru ca sigur iti va placea culoarea..si ca sa nu se vada 5 culori in capul tau (pentru ca parul creste) trebuie sa te vopsesti o data pe luna toata viata (sau pana cand vrei sa iti schimbi culoarea) si iti vei STRICA parul. Greu il mai recuperezi...cu tot felul de tratamente, pastile, creme, sfaturi va creste foarte rau..si poti ajunge cheala.

Daca tot nu vrei sa te lasi atunci eu iti spun ca are putina legatura cu amoniacul. dar s-ar putea ca pielea capului sa te usture si sa faci alergie... poti sa si mori. Eu zic sa te duci la un coafor si sa ii lasi pe ei sa iti faca. apoi le ceri culoarea/firma acelei vopseli si te poti face tu de 'azi inainte'. Ma intelegi?