| andreedeed5a a întrebat:

Hei. De mică aveam breton, prima oară îl aveam drept pe la 9 ani, după din cauza faptului că am vârtej în breton, l-am purtat pe lateral. Nu era foarte scurt. Acum 1 an am simțit nevoia de o schimbare, așadar mi-am lăsat bretonul lung si mi-am făcut cărare pe mijloc. Insa nu îmi stă deloc bine, pentru că dacă dau bretonul după ureche, parul meu este foarte dens si gros si vine peste, dand impresia de claie. Dacă las bretonul liber, stă urat, pentru că nu e frumos. Ce as putea face?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil mai trebuie filat bretonul, cararea trebuie sa ti-o faci mai precisa ca sa nu mai vina parul din spate in fata.

Eu am bretonul lung ( pana la jumatatea gatului ) dat intr-o parte dar cararea este tot intr-o parte. Am mai mult par pe partea cu bretonul, incearca asa, la mine functioneaza.