| lilboutique a întrebat:

Hei! Eu am tenul masliniu si ochii verzi-caprui si as vrea sa imi dati niste sugestii cum as putea sa ma fardez. Nu ma fardez f mult, imi place mai mult cum arat naturala dar mai am zile cand as vrea o schimbare. O mica problema am, cum as putea sa imi scot ochii in evidenta, sa para mai mari si mai stralucitori? Ce culori sa folosesc? pentru ca de obicei fardurile imi micsoreaza optic ochiisad daca puteti sa imi aratati si niste poze sau linkuri. Ms:*:*:*

2 răspunsuri:
| Catheryne a răspuns:

Si eu am ochii la fel, bine sunt mai mult verzi decat caprui si au si nuante de albestru, dar in mare sunt vezi-caprui si ma machiez cu nuante de mov, roz, verde si bej sidefat deoarece imi scoate mult in evidenta ochii si ii face mai mari. Daca folosesti creion maro si rimel negru nu are cum sa nu-ti iasa in evidenta. Bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea un roz mai deschis sau un argintiu pe buze niste rozosin cat despre ochi poti folosi si rimel pentru privirea mai ok. poze nu am dar sper ca te-am ajutat