| Radaaa a întrebat:

Hei fete și baieti, după părerea voastră, pana unde ar fi lungimea ideală a parului la o fata?

40 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Pana pe sub umeri dar îmi place sa îl aibă și pana aproape de fund.

| Devil21 a răspuns:

Pana la șold

| Ofiintă a răspuns:

Nu cred că există o lungime ideală.
Cu toate acestea, prefer o lungime medie sau mare a părului unei femei.
Minim până în zona umerilor, important este să acopere ceafa.
Lungimea maximă, fiecare cum are posibilitatea și cum consideră.
Cu toate că un păr exagerat de lung, spre exemplu care depășește talia nu mi se pare ceva deosebit. Mai degrabă inutil și o plasez undeva în epoca medievală. Din punctul meu de vedere nu este ceva modern si de actualitate.
In orice caz, indiferent de lungimea părului pe care îl avem, pentru ca să arate estetic, căci despre asta este vorba si nu neaparat de lungime.
Dacă este mai lung, nu inseamna ca este neaparat si mai frumos.
Revenind, trebuie sa existe un raport intre lungime si densitate.
Spre exemplu daca parul este mai gros, ar arata foarte bine și lung. Dimpotriva, dacă parul este mai subtire, este bine ca posesoarea sa opteze pentru o lungime medie.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Să fie oricum, dar să fie lung, cred că pînă la umeri, ar fi mai mult decât suficient?

Mulțumesc!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Radaaa):

Jale de misto, daca e intretinut cum trebuie. Pina la urma nu neaparat lungimea e importanta cit sa fie ingrijit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până la mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de lung dar nu periuta ca la baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista lungimea ideala, ca daca e frumoasa arata bine oricum.
mediu este "ideal" pentru ca sunt cele mai deschise tipe sa fie abordate, in general. parul scurt tinde spre feministe iar cel lung pe cele cu un caracter care lasa de dorit.

| Celcestietot a răspuns:

Ideal este pana unde iti sta binewinking.

| Adry05 a răspuns:

Am ajuns la concluzia că mai tuturor fetelor le stă bine cu părul până la umeri, trecut un pic de umeri. mi se pare că la marea majoritate le scoate mai bine în evidență trăsăturile feței și le dă o altă feminitate