| sufletverde a întrebat:

După părerea voastră care este înălțimea / greutatea ideală la o fată?

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Pai depinde varsta ei.
http://www.plantelevietii.ro/greutate.html

13 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Pai cu inaltimea nu avem de`a face, deoarece pe aia o avem, pe care o avem, si nu o putem schimba! Dar greutatea o putem schimba, in functie de inaltime.
Dar conteaza foarte mult si varsta.
De exemplu, o fata care are 12 ani care are o inaltime de 160 cm, si o greutate de 45 kg, nu se poate compara cu o femeie care are o inaltime tot de 160 cm, dar. avand in vedere ca e mai mare cu vreo cincisprezece ani sa zicem, nu poate avea aceeasi greutate, deoarece nu are acelasi stomac! Stomacul unui copil este mai mic, iar a adultilor mai mare! Femeia de 160 cm poate avea chiar si 48 kg! Dar fata de 160 cm daca are aceleasi 48 kg, nu mai este ideala pentru varsta ei. Sper ca ai priceput!
Pai, o sa iti fac ceva mai lung, dar sper ca vei intelege, e o schema ceva de genul : [ varsta-greutate-inaltime] idealul!

12 ani: 1. 58/44 kg
13 ani: 1. 64/48 kg
14 ani: 1. 67/52 kg

Iar pana pe la 25 ani sa se opreasca undeva in jurul 1. 68-1. 75 si vreo 57 kg! Sau la 1. 75 vreo 60 kg.
Asta ar fi idealul! Dupa parerea mea.

| LoveForShania a răspuns:

@byance, ai innebunit?
Cum sa ai la 18 ani 1. 40 si 40 de kg? Suntem in lumea piticilor? Si daca ar fi asa, totusi e prea mult 40 de kg la aceasta inaltime care e foarte mica.
Pai la 15 ani, practicanta de sport de performanta, gimnastica din cate stiu eu, nu are foarte multi,, practicanti'' inalti! Depinde si de sportul respectiv. Daca e basket sau voley, sau handbal, logic ca vei avea 1. 68 sau mai mult. dar daca e gimnastica. 1. 66-1. 70 si vreo 50 kg happy

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Nu este bine ca o fata sa fie prea mica, si nici prea inalta.happy
1. 65 ~ 1. 70

| Addicted2Chocolate a răspuns:

1. 70-1. 75 si cam. 55-60 kg.depinde ^^

| Denisa_3637 a răspuns:

Sincer eu cred ca unei fete ii sta bine cu o inaltime medie ca sa spun asahee hee. Daca e prea inalta nu arata bine cu tocuri si majoritatea fetelor poarta ff des in ziua de azi :d`. Insa nici prea mica nu e ideal. Dupa parerea mea 1. 60 sau 1.65.Acm depinde de fiecare :p`. In legatura cu greutatea thinking Poti sa fii slab si sa ai destul de multe kg pentru. ca ti`s mai grele oaselee laughing`. sau cam asa ceva laughing).

| pinkLife4me a răspuns:

1, 65 si 45 kg

| LoveSelena a răspuns:

Pai depinde si de varsta daca are intre 6-18 ai cam greutatea ideala este intre 25-40 kg daca are intre 18-30 greutatea ideala este intre 40-55 kg daca are intre 30-50 kg greutatea ideala este intre 55-68 kg iar peste 50 de ani 65-85

| LoveSelena a răspuns:

Pai daca are intre 6-18 ani inaltimea ideala este intre 1, 20-1, 40 iar greutatea ideala este intre 25-40 kg daca are intre 18-30 ani inaltimea este intre 1, 40-1, 70 iar greutatea 40-55 kg daca are intre 30-50 ani inaltimea potrivita este intre 1, 50-1, 60 iar greutatea indicata este 55-65 kg iar daca are peste 50 de ai inaltimea 1, 50-1, 60 iar greutatea intre 65-80 kg

| Terra_1876 a răspuns:

Pai am un program care verifica care trebuie sa fie greutatea unei persoane in functie de:baiat sau fata, centimetri si ani.
Daca il vrei til pot da...contacteazama la adresa de mss: ada_maria21

| wings a răspuns:

Lol. depinde de varsta... laughing dar nu cred ca e corect ce a spus : expert_in_frumusete. la 13 ani in niciun caz nu trebuie sa ai 48 de kg si nici 1. 64 laughing a exagerat foarte mult.

| ღBoomCandyღ a răspuns:

Cam ce varsta

| sufletverde explică:

La vârsta de 15 ani.
(practicantă de sport de performanță)

| Andreeeeee a răspuns:

Greutatea ideala este 65 de kg. dar inaltimea din pacate nu stiu...sry