| LovelyPuppyEyes a întrebat:

Hei fetelor! ce preferati : parul drept sau parul cret?

16 răspunsuri:
| IndescribableChild a răspuns:

Hm.fetele cu par drept apreciaza mai mult parul cret si invers.
Eu le port pe amandoua, pentru ca mi-am lasat parul sa creasca( e cu vreo 8 cm mai lung decat in poza de avatar, e cam veche) si in functie de ocazie imi aranjez parul

| cυρcαкє a răspuns:

Buna!

Eu prefer parul drept. Arata bine la absolut toata lumea, chiar daca e scurt/lung.
Nu vreau sa-i jignesc pe cei cu parul cret, dar mi se pare ca arata ca o oaie :]] Ondulat mai merge, dar cret - oribil.

Asta e parerea mea, iar daca stau sa citesc si raspunsurile celorlalti, majoritatea prefera drept. Pa-pa!

| LovelyPuppyEyes explică (pentru cυρcαкє):

Eu am parul ondulat spre cret, si noroc ca nu il am scurt ca atunci chiar aratam ca o oaielaughing Al meu e lung si imi place parul meu deoarece e foarte des, cand il indrept arata bine! Sincer nu prea as fi vrut sa il am natural drept pentru ca nu ar fi avut volum happy Oricum sunt de acord cu tine big grin

| Georrggy a răspuns:

Eu prefer parul drept pentru ca imi sta bine. happy

| DarkBlood32 a răspuns:

Imi plac amandoua.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,mie imi plac fetele cu parul drept, nu neaparat pentru ca asa il am eu, dar fiindca se vede mult mai frumos.De exemplu,daca il vrei lung, arata superb mai ales daca il ai si drept si in plus, il poti coafa in foarte multe moduri, ba chiar il poti ondula, dar in schimb parul cret in momentul in care il indrepti sta precum o copita de paie[nu vreau sa jignesc].Bye!

| oxxy05 a răspuns (pentru LifeIsColour):

Buna dyane23. Te contrazic in legatura cu ce zici tu referitor la parul cret, sa arata ca o copita de paie cand il indrepti. Eu am un par foarte cret si am multa grija de el si ma indrept aproape zilnic si daca nu stii ca am parul cret nici nu iti dai seama. Se aseaza foarte bine cand il indrepti chiar daca unele persoane il are foarte cret. Dar trebuie si ingrijit sa poata arata asa.

| LifeIsColour a răspuns:

Oxxy07,sper ca nu te-ai suparat, ai dreptate, nu am de unde sa stiu cum arata parul cret daca eu nu il am asa, dar am spus chestia cu copita de paie din ce am vazut, am o colega in clasa care il are cret cret si cand se indreapta ii sta super umflat. poate nu stie ea sa si-l indrepte! Asta nu inseamna neaparat ca si parul tau ar sta tot la fel.:-)

| Adryanna2000 a răspuns:

Parul ondulat; parul cret mi se pare prea strigator.

| dianalalala a răspuns:

Drept

| TrafalgarLawDăFărst a răspuns:

Drept! Bine nu stiu cum ie sa ai parul drept pentru ca parul meu poate fi indreptat doar daca il ud si probabil daca merg la coafor!

| oxxy05 a răspuns:

Parul drept:X. Pentru ca il am crethee hee si nu-mi place deloc crying. Cateodata imi place cum imi sta si imi face o fata mai de copila, asa imi zice lumea dar este foarte greu de intretinut. Daca te trezesti intr-o dimineata si iti sta o suvita aiurea nici de nebuna nu se aranzeaza sad si totusi, sa fie doar o singura suvita care sta prost trebuie sa fii o norocoasahee hee.

| elenapacos99 a răspuns:

Drept

| SpartaGirl a răspuns:

Heya! Sincer, imi plac amandouawinking
Eu am parul ondulat deoarece mama mea are parul foarte cret si tatal meu are parul dreptwinking

| mars7 a răspuns:

Cret.

| Anonima234 a răspuns:

Ondulat imi place mie!happy