| Alexandra301 a întrebat:

Hei, girls!:*
Cu ce sa ma imbrac diseara la inviere? Vreau ceva decent pentru o biserica, dar si sa arate bine. Funda la cea mai buna idee:*

Răspuns Câştigător
| Fllorentina a răspuns:

Avand invedere ca mergi la Biserica nu cred ca are rost sa iti bati capul prea tare. In primul rand va fi foarte mare agitatie si "harmalaie " deci nu cred ca ar trebui sa iti iei cv iesit din comun, in cel mai rau caz te poti pata chiar si cu ceara! In al doilea rand afara ploua, cel putin in orasul meu ploua : D.

Iti poti lua o pereche de blugi, o pereche de adidasi sau tenesi, si o bluza peste care iti pui si o geaca de piele! ssau o gecuta (care o ai tu prin casa ) PArul il poti lasa prins intr-un coc, sau coada sau sa faci in asa fel incat sa til prinzi pentru ca altfel vei risca sa ti-l arda. Mereu se intampla incidende de genu: )

16 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

Nu e nevoie de rochii Baby-Doll sau mai stiu eu ce, ceva simplu ca nimeni nu-ti face face-control acolo, o rochita daca iti permite mercurul din termometre, deca nu o fusta putin mai lunga, nu colorata si un maieu mai modest, in biserica stiam eu ca nu se prea poate in blugi (fetele doar in fuste ), dar depinde si de imunitatea ta.
Hristos a anviat! Paste fericit...

| Alexandra301 explică (pentru HappyCandy):

Mersi, Paste fericit si tie.happy

| Sara2 a răspuns:

Mare lucru, blugi, o bluza, si geaca cu care te simti tu bine
in picioare adidasi, vezi ca nu e chiar greu, nici complicat happy

| Rockart a răspuns:

Pentru cine să arăţi bine?

| lexy22 a răspuns:

Buna! pai eu ma imbrac cu niste iegari sau blugi, o bluza cu maneca lunga(cred ca mov.), cu niste botine negre, cu o geaca neagra, parul prins intr-o coada intr-o parte.:*big hug postat la 14 Aprilie 2012 12:45

| Irinushh a răspuns:

La inviere trebuie sa te imbraci cu culori mai inchise. Incearca un palton sau o geaca neagra sau ma rog...(culori mai inchise) Daca paltonul tau e mai lung poti sa iti iei niste colanti grosi si niste cizme. Toate merg perfect cu o esrafa si o bentita neagra care sa iti acopere bine urechile pentru ca nu o sa fie prea cald big grin

| barefoot a răspuns:

Mai. Te poti imbraca asa cum vrei. Nu trebuie sa ai o tinuta anume, doar decenta. Cat despre cliseurile cu haine inchise la culoare, nu stiu ce sa zic. Eu zic sa faci un color blocking cu pasteluri. Sau sa iei niste blugi intr-o culoare pastelata, de exemplu crem si o bluza maro inchis, sau o bluza alba cu un imprimeu si niste detalii dragute. Nu trebuie sa arati ca o printesa, dar nici ca o calugarita. Sincer, nu vad de ce e asa de greu sa-ti alegi un outfit. Dar uneori si mie mi se intampla asta, deci no comment. happy Ai putea sa te imbraci si cu o rochita, dar nu una foarte scurta.

| valentingb a răspuns:

Doamne Dumnezeule, e plin de mironosite pe-aicihappy

| Amelya02 a răspuns (pentru valentingb):

Sunt de acord cu tine, fetele astea si cand se duc la magazin vor consiliere in materie de imbracaminte.
de parca s-ar uita cineva in noaptea de Inviere la vestimentatia lor...
Simteam nevoia de a-ti trimite feedback happy

| valentingb a răspuns (pentru Amelya02):

Ooooh, dar cineva chiar se uita. Baietii care merg la biserica sa se tavaleasca cu ele printre cruci.Sa-mi raspunzi la cerere.

| XLilSmileX a răspuns (pentru valentingb):

*facedesk*... because facepalm is too mainstream...
Doamne iarta-ma. mira draga, u te duci la biserica sa iei lumina sau sa arati bine? U te duci acolo sa traiesti invierea sau sa agati baieti? -.-
Rugati-va pentru ea ca e vai de mama ei -.-

| Anonim200211 a răspuns:

Pai din cate se poate sti invierea este primavara chiar daca este seara iti recomand o pereche de blugi un tricou alb o pereche de cizmute cu dantela sau ceva mai de primavara si parul poti sa ti-l faci cret sau poti sa il prinzi cumva cum iti place tie eu asa ma voi imbraca avand in vedere ca sunt foarte multi oameni si nu poti merge ca boschetarii pe strada mai ales ca este invierea Domnului si pentru a nu iti fie frig poti sa iti iei o geaca de piele neagra sau o geaca neagra nu este obligatoriu de piele

eu asta spun ca s-ar potrivi cu un punct de vedere nu te va vedea nimeni nimeni nu te va lua la control dar in ori ce caz nu poti sa mergi nici jerpelita

| Alexandra301 explică:

Multumesc, rautaciosilor.(valentingb, Amelya02)
Mersi, celorlalti.Ma voi hotari...combin ce mi-ati dat voi ca toate sunt idei bune.happy
Paste fericit :*:*

| PaulaMihoc a răspuns:

In primul rand ar trebui sa fii imbracata confortabil si gros ca sa nu-ti fie frig. Intra aici si vezi pareri http://bit.ly/1kgMNS2.

| looking4u a răspuns:

Iti poti lua niste blugi cu balerini sau pantofi si o geaca neaga, cam orice in afara de culorile aprinse, fustele scurte si tocurile foarte inalte :8 sper ca te'am ajutat :*