| CatrinaAndreea a întrebat:

Hei girls! Prietena mea isi pune unghii semi, dar mereu la cateva zile sau chiar a doua zi ii sar, se ciobesc. Face toti pasii corect. Pregateste unghia corespunzător, primer, baza, tot ca la carte. Si-a cumpărat si produse foarte scumpe si degeaba. Unghiile tot nu ii tin. Aveti idee care ar putea fi cauza? Si eu imi pun unghii semi si in gel, dar nu am patit asta. Daca aveti idee care ar fi cauza as aprecia ajutorul. Multumesc!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate are ea lipsa de calciu si nu se pot fixa pe unghiile ei naturale.

| Eva123 a răspuns:

Pai sa pileasca unghiuta pana nu mai e deloc lucioasa. Dar ea facand asta, inseamna ca face ceva gresit, ori uita de primer, ori il pune si nu ii tin, nu stiu asta. Eu pun unghii de aproape 2 ani si asa mi se intampla si mie la inceput. Eram sigura ca pun totul bine, dar nu era asa. Acum cine stie. Poate are lipsa de calciu. Daca nu, sa se mai uite pe internet.

| alina2k18 a răspuns:

Probabil atinge cuticula sau nu ii polimerizeaza bine lampa.
De unde ii sar? De la cuticula?

| CatrinaAndreea explică (pentru alina2k18):

Nu de la cuticula, pur si simplu de pe unghie asa