| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Mi-am cumparat săptămâna trecuta un set de facut unghii pentru incepatori, dar lipseste cate ceva din el. Nu am base coat, gel uv si ar mai fi ceva dar nu conteaza, este necesara folosirea acestora? Am incercat de vreo 2 ori sa imi fac unghiile dar gelul se dezlipeste de pe unghie, am folosit primer si gel constructiv, am si pilit unghia inainte de aplicare dar degeaba, iar pe langa asta gelul nu se întărește. Il tin in lampa uv (48W) 1-2minute. Sfaturi?

2 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Mda, astea nu sunt prea bune. Decât dacă vrei să-ți faci probleme la unghii.

| Jessica33 a răspuns:

Pai daca nu ai ce-ti trebuie iti vei distruge unghiile. Trebuie intai curatate cuticulele, pilite unghiile naturale, date cu primer si lasate la uscat 30 secunde. Apoi iti trebuie gel uv, poligel sau gel care poate realiza cu sablon.
Gasesti pe Youtube o gramada de clipuri ajutatoare.
Dar daca vezi ca nu iese, renunta si cauta o manichiurista buna si ok ca pret.