| Deliaelena97 a întrebat:

Hei.Imi puteti recomanda un balsam bun.Nu ma interseaza daca miroase sau coloreaza, dar nici nu ma deranjeaza.Imi puteti recomanda unul, sa imi spuneti unde il gasesc si pretul.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Singurul balsam care isi face treaba in cazul buzelor mele foarte uscate e cel de la Gerovital (varianta portocalie sau albastra).
Se gaseste in farmacii, dar si in Carrefour.
Am scris postarea aceasta in 2012 si inca tot produsul asta il folosesc : https://therhythmofheels.wordpress.com/......autohtone/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Balsam bun de buze sau de par?:))
Pana acum n-am auzit de balsam care coloreaza parul deci o sa tind sa cred ca vrei unul de buze.

Daca vrei ceva hidratant cel mai bine e sa te indrepti spre formulele simple fara coloranti si eu iti recomand balsamul nivea essential care :
http://www.1001cosmetice.ro/images/largeimages/1314269638_default.jpg

Cel mai ieftin l-am gasit in Cora la o oferta cu 5 lei si se mai gaseste si la 7 lei cand nu e la oferta in Cora sau Auchan. In farmacii este 11-12 lei.

Ce am auzit de la fete dar n-am incercat ar fi lip batterul tot de la nivea care tot in Cora, Auchan il gasesti dar si in alte supermarkete dar in astea doua magazine e pretul mai accesibil.

| marinelamarin a răspuns:

Eu folosesc elseve de la loreal Paris.e foarte bun.costa 15-17 lei si il gasesti in carrefour si in toate supermarketurile.
Daca vrei un par cu adevarat frumos iti spun eu ce sa faci.nu trebuie sa ei masti de la dif firme care nu sunt bune de nimic.fa-ti masca acasa.o masca o faci cam asa:pui 20 g ulei ricin.3 galbenusuri de ou, un pahar micut de ulei de masline si o lingura junate de miere de albine.inainte imi cadea parul cu pumnul, se rupea de la jumate, dar de cand folosesc masca asta nu mai cade deloc, si nu se rupe.si tine cont ca il fac zi de zi cu placa si il vopsesc lunar.app de la masca asta iti creste parul.o faci de 2-3 ori pe saptamana si o lasi macar 3 ore in cap.si cat ai masca in par tine un prosop in cap, de preferat sa incalzesti uleiurile inainte sa le amesteci cu oul si mierea. dupa o luna de zile parul meu are aspect diferit. puternic, lucios...si balsamul de par nu face altceva decat sa iti faca parul mai moale. sper ca te-am ajutat.

| AnonimaXDD a răspuns:

Salut! deci balsamul ti-l alegi in functie de par.Eu iti recomand balasamul de la dove pentru ruperea si despicarea parului, chiar daca nu ai probleme de genul...hidrateaza si dupa ce te-ai spalat sa nu te usuci cu pheonul (ca numa rau ii faci). Balsamul are efect folosit odata cu samponulpr, la dove chiar sunt bune....si colectia noua de la pantene e foarte buna.Nu incerca l'oreal sau garnier ..ca nu are rost, nu sunt bune.
Nu folosi balsam si masca deodata!