| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
In luna august trebuie sa merg la o nunta si nu prea am idei cum o sa-mi fac parul. Nu vreau sa merg la coafor si nici sa-mi las parul desfacut pentru ca o sa fie cald. Mentionez ca am parul putin mai jos de umeri, saten si tuns filat. Eventual as vrea sa mi-l indrept cu placa. As vrea daca gasiti voi niste tutoriale cu niste coafuri dar sa-mi pot indrepta si parul.

6 răspunsuri:
| Morena30 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa iti indrepti parul cum ai zis si tuwinking dar pune-ti si extensii (gasesti ieftine sa le porti o singura data) apoi iti prinzi parul intr-o coada de cal lunga :X.Iti mai poti pune o agrafa finuta, speciala si gata:Esti coafata si foarte cool. Aaaa si sa nu uit: poti folosi ceara de par si fixativ ca parul sa ramana drept toata ziua si noaptea.Eu zic ca e o coafura super pe care ti-o poti face singurica.Tu ce zici?smugsmugDaca iti place imi poti oferi o fundita? Please!batting eyelashes:X

| elleme a răspuns:

Scuze eu vroiam tutoriale...

| Gabrielle_3626 a răspuns:

Buna!
1) parul indreptat
2)sa iti pui extensii (daca vrei)
3) iti tapezi parul in fata si il fixezi cu fixativ
4)ti-l prinzi intr-o coada de cal
5) iei o suvita din spate si ti-o rasucesti pe elastic(astfel incat sa nu se vada) si o prinzi la fimal ci o agrafa
6) te dai inca o data cu fixativ
7) coada ramasa in jos o ondulezi
Si gata! Sper ca ai inteles! Funda?

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

Parul ar merge ondulat si dat peste cap tot intr-o parte, ceva genul asta http://hairstyles.thehairstyler.com/......copy_2.jpg sau http://www.zimbio.com/......ift...sper ca te-am ajutat

| crazygirl_5103 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/search

uita-te pe asta...sunt si facute cu placa... sper sa-ti placa

| Iasmiiii a răspuns:

Heii! Ai putea sa iti intinzi parul si tot cu placa de intins poti sa iti faci cateva bucle. Ar arata foarte bine. Si daca iti e cald poti sa iti prinzi parul intr-o coada si sa iti lasi doar cateva bucle pe din afara coziiwinking