| anonim_4396 a întrebat:

Hei lume.
Cum pot avea un corp mai frumos, in sensul ca vreau sa fiu aproximativ clepsidra (am 1, 60 si 45-46 kg)?
Nu pot sa spun ca nu arat bine dar vreau sa fiu mai rotunda si cu puține kg in plus. Si niste picioare si maini mai groase un pic, un fund un pic mai mare. Va rog sunt complexata de acest fapt pentru ca vad ca alte fete arata mai bine si vreau si eu sa arat asa. Mulțumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ady117 a răspuns:

Poţi schimba forma corpului tău oricând, este vorba doar de puţin timp ( câteva luni ) şi puţin efort.
Ai nevoie de o alimentaţie corespunzătoare, odihnă şi sport.
La alimentaţia la fete nu mă pricep, dar poţi căuta tu pe google. Cât mai sănătos să fie. Nu mânca dulciuri des şi nu bea sucuri.
Dacă vrei să bei suc, bea măcar fără acid sau cel mai indicat natural ori apă sau limonadă.
Odihna diferă în funcţie de vârstă. Dacă ai între 9-13 ani indicat ar fi să dormi 9-10 ore, dacă ai între 14-18 ani, între 8-9 ore, iar daca ai între 18-25 de ani, între 7-8 ore.
Nu ştiu ca fată de la ce vârstă este indicat să faci sală, presupun că de la 16-18 ani. Eu îţi recomand să faci sală dacă vrei să arăţi mai bine.

11 răspunsuri:
| TheMadKing a răspuns:

Eu zis sa te limitezi la atat esti foarte ok dar poti face sport si dieta.

| Catrice a răspuns:

Soluția ta este soluția tuturor fetelor nemulțumite de corpul lor!
Siliconul!
Altfel nu îți poți schimba forma corpului. De ce crezi ca exista atâtea feluri de siluete!? Pentru ca fiecare are propria forma a corpului cu care s-a născut, determinata de ADN.

| portocala69 a răspuns (pentru Catrice):

Am 14 anilaughing ma refer ca exista exercitii fizice dar le vreau pe cele mai eficiente

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multa shaorma si fandãri cu greutati. Glumesc, surplus caloric si salã.

| Justme1997 a răspuns:

Ai exact 0 kg in plus

| Nadeko a răspuns:

Bună! În primul rând, nu trebuie să fii complexată de felul cum arăți. Fiecare persoană este frumoasă în felul ei și nu trebuie să ne asemănăm între noi. Iar tu acum ești încă în creștere. (Bănuiesc că ai vreo 14 ani, sper să nu greșesc.) Vei vedea că peste câțiva ani, nu vei mai arăta la fel. Și te asigur că aceasta este doar o toană a vârstei, mai târziu vei vedea că vei gândi altfel. În schimb, poți face sport pentru a te menține sănătoasă și să arați bine. O seară frumoasă îți doresc!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa ai un corp frumos si atragator, apuca-te de sport, ca ala iti modeleaza corpul frumos, fara sa asimilezi grasime.

| djvankk a răspuns:

Ancearca sa faci mai multa dragoste...

| portocala69 a răspuns (pentru djvankk):

Nu am nevoie de asta la 14 ani

| djvankk a răspuns (pentru portocala69):

Atunci a i rabdare sa mai cresti un pic zic eu...si scuze

| Ady117 a răspuns (pentru djvankk):

Un pic mai mult.*