| Ella21052003 a întrebat:

Hei! M am epilat pe 23 dec, (ceara inghinal, si ceara de unica folosinta pe picioare si maini). La inghinal imi cresc mereu fire de par sub piele..nu inteleg deloc de ce se intampla mereu.) Azi am observat o iritatie in zona de sus a piciorului, si banuiesc ca sunt fire de car sub pilele. sunt ca niste cosulete micute din care nu iese nimic( infectie) Poate fii de la altceva? Orice ar fi ce sa fac ca sa dispara..mentionez ca pana acum am purat pijam cu pantaloni scuri, oar aseara mi am luat cu pantaloni lungi. ajutorr! Ma enerveaza rau si ma sperie

1 răspuns:
| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Cam asta se intampla la ceara( desi eu pateam si de la lama ) nu cred ca e infectie ceea ce descrii, doar mici inflamatii. Pe picioare iti recomand scrub-uri ( zat de cafea +miere+ulei de masline + gel de dus ) si iti masezi picioarele cu compozitia asta usor abraziva.