| loredana_3179 a întrebat:

Tocmai am cumparat un aparat de epilat de la Braun si m-am epilat pe picioare, doar ca nu a tinut decat o zi! a doua zi mi-au iesit din nou fire micute de par. am incercat si cu ceara de unica folosinta dar nu m-a ajutat, ce sa fac? luna viitoare ma duc si la maresad

3 răspunsuri:
| virshabhasthira a răspuns:

Pai epilatorul nu ti a smuls fierele de par dn radacina, doar ti le a rupt.la fel s a intamplat si cu ceara de unik folosintahappy. ai fierele de par foarte groase si au si o radacina puternik(ma gandesc ca ai parul foarte des). mergi la un salon si epileaza te cu ceara dar nu de unik folosinta(ceara de unik folosinta se foloseti la mustata pentru firicelele care mai raman dupa ce te ia cu ceara normala, si in rest pentru fierele de par f subtiri, unele persoane mai au si se iau f usor)sau foloseste crema depilatoare, insa sa nu o ti mult ca iti poate arde pielea.in nici un caz sa nu folosesti lama ca firul de par va fi si mai gros si puternik dar si mai des:-s.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.tpb.ro - dotari si consumabile pentru saloane de infrumusetare. Poti incerca kitul de epilare cu ceara pentru inceput

| ottovintila a răspuns:

Poti incerca o ceara cu aloe sau cu azulena care are un punct de topire mai ridicat decat decat cea cu miere si deschide porii mai mult. O gasesti la Total Pro Beauty www.tpb.ro