| HappyGirl_7385 a întrebat:

Hei, mai ales fetelor, am si eu nevoie de-un fond de ten pentru tenul gras, cu acnee[ sa aiba o acoperire maricica, chiar mare worried ]. mda, problema, problemelor. si pretul :-s, acceptabil puppy dog eyes. sau un corector cu o putere de acoperire maricica. V-am pupat :*

11 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Eu spun sa nu folosesti fond de ten. Mai degraba, mergi la dermatolog pentru a primi un tratament pentru acnee. Daca vrei sa acoperi imperfectiunile, foloseste o crema coloranta. Eu am folosit-o pe cea de la Nivea si era destul de buna. Mai este o crema coloranta si de la Garnier speciala pentru ten gras (BB Cream) si costa cam 20-30 de lei. Eu corector nu am folosit pana acum. Incearca mai multe, pana gasesti ceva care sa-ti convina, atat la pret cat si la calitate. Sper ca te-am ajutat!

| crisS a răspuns:

Si eu am tenul gras ( mai ales in zona frunte-nas) si am si o acnee usoara.Fondul de ten de care am fost cea mai multumita pana acum e cel de la Astor "Mattitude" are acoperire foarte buna si costa in jur de 40 lei.

| Kasia a răspuns (pentru crisS):

Si iti place mattitude-astor? am auzit multe fete care il lauda dar eu cand mi l-am cumparat dupa ce l-am folosit 2 saptamani mi-au aparut cosuri.

| PrecioussGirl a răspuns:

Daca ai multe cosuri, puncte negre nu iti recomand sa folosesti fond de ten, pudra sau alte produse de genul pentru ca mai rau fac.
mai bine te duci la cosmetica, ti le scoate, faci un tratament ceva.

| Kasia a răspuns:

Singurul pe care il stiu e cam scump.dar e foarte bun are acoperire medie spre mare si se fixeaza bine pe fata.plus ca au pentru ten uscat si pentru ten gras.Revlon Colorstay-80 lei.

| Dolofănica a răspuns:

Acceptă cererea mea în prietenie.

| Tzukushi a răspuns:

Cum mi-am ajutat amicul sa scape de iritatia din cauza barbieritului :*

Poze inainte si dupa :*

http://mariabeautytips.wordpress.com/......cului-meu/ Lungu Constantin Alexandru

| Tzukushi a răspuns:

Buna, citeste experienta mea personala cu fondul meu de ten preferat pentru TEN GRAS

http://mariabeautytips.blogspot.ro/......u-ten.html

| PartyLoll a răspuns:

Fond de ten pentru ten gras, Vichy Pret: 49 lei

| VampireCrisz a răspuns:

Hei mai bine scapa de cosuri pentru ca o sa te simti mult mai bine fara ele, du-te la un dermatolog el o sa stie ce sa iti dea, si eu am fost si mie mi-a dat un gel de curatare a fetei si o crema :*

| valentinaS a răspuns:

Iti recomand fond de ten make-up forever HD! Este mai scump dar are o putere de acoperire mare.