| iwannabeperfect a întrebat:

Hei, mi am cumparat niste inele de tabla (argintii de culoare) si dupa ceva purtari s-au facut rosiatice in anumite zone. Cu ce sa le curat sa le aduc la normalitate? Funda*

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le albeam mereu cu pasta de dinti. Pe o periuta pui si freci pana isi revin.

| Comunity a răspuns:

Normal ca s-au facut rosii in anumite parti daca sunt de tabla laughing... dai cu putin spirt. Sper ca am ajutat.

| oana44m a răspuns:

Nu cred ca se pot curata. s-au facut rosiatice pentru ca s-a dus stratul de la suprafata, deci oricat ai freca, nu este nimic dedesubt. sfatul meu e sa cumperi o oja metalica sa le dai cu ea peste tot. poti sa te uiti la tutorialul acesta: http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| DeejayLiqua a răspuns:

Tabla rugineste, nu inroseste! Este de fapt din zinc cromat. Totusi inceArca sfaturile colegilor... daca nu merg astea, nu le mai scoti.

| julya28 a răspuns:

BUNA! Poti sa le freci cu putina apa si bicarbonat.

| julya28 a răspuns:

Poti sa le freci cu putina apa si bicarbonatwinking

| Mandy00 a răspuns:

Pune pe o periuta de dinti veche niste bicarbonat de sodiu si freaca, s-ar putea sa meargawinking