| Nebunmikdepefacebook a întrebat:

Hei, mi-am dat cu o crema depilatoare in zona mustatii si in partii si mi-au aparut niste cosuri, de ce?

Mi-au aparut mai multe cosuri in zona obrajilor!, pana acum nu aveam, dar de cand am facut 17 ani au inceput sa-mi apara mai multe... de ce? si in cat timp scap de tot?

2 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

Pentru ca te-ai dat cu o crema depilatoare care e pentru zone precum picioare si brate...

1. Nu te atinge de cosuri >> daca le atingi vor deeni mai uleioase si infectezi porii.

2. dezinfecteaza fata >>> tonic sau spirt.

3. Nu impinge cosurile>>> niciodata nu ies cu radacina si se vor raspandi, vei face acnee.

4. Comanda-ti o masca de argila si o maca cu namol negru (clean>>avon). Cu masca neagra te faci de 2-3 ori pe saptamana, iar cu cea de argile o data pe saptamana.

5. Orice ar fi, nu iti atinge cosurile sau tenul.

6. Dormi 7-8 ore pe zi

| Foxyyyy a răspuns:

Nu mai folosi mizeria aia. Asa am patit si eu cand am folosit-o pe maini, a durat destul de mult pana sa-mi treaca. Au multe substante nocive.