| Nomatterwhattheysay a întrebat:

Hei, sall (:. Am si ieu o problema thinking destul de nasoala sad. Azi am fost sa ma tund, in fine, i-am spus"lu tantii" coafeza sa`mi faca breton intr-o parte. si sa`mi taie varfurilethinking M`a intrebat d e unde sa porneasca cu bretonul si i-am spus a inceapa de la spranceana tot mai lung. mi l-a facut ok, apoi s`a apucat sa retusezestraight face mi-a taiat bretonul intr-o parte pana la jumatea fruntii si in cealalta parte pana la ochi, darnu are o "continuitate" ca sa zic asa. intr-un cuvant e STRAMB.Acum as vrea sa ma duc in alta parte. sa vad aca ii pot face ceva crying(. sau daca imi puteti spune cum sa-l aranjez... s anul se observestraight face...

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Incearca sa-l ondulezi la varfuri, sa-l intorci cum s-ar spune, poate sta mai bine.
Aici a fost vina ta, nu a coafezei. La fel am patit si eu acum cativa ani, i-am spus ca vreau breton, m-a intrebat "intr-o parte sau pe toata fata?", eu am ales pe o parte, dar nu era ceea ce dorisem.
Intr-adevar, acum nu-l poti prinde pe tot cu agrafa fiindca e prea scurt intr-o parte, daca vrei cumpara niste extensii, le pui pe breton si asa il poti tine strans pe spate, pana creste. Altceva nu vad ce ai mai putea face. Daca esti din Bucuresti, du-te la un salon profesionist, cum ar fi cele Geta Voinea sau Cristi Pascu, nu pentru ca ar fi "de fite", ci pentru ca au hair-stylisti care cunosc meseria. happyAsta daca nu cumva vrei sa-ti strici "freza" si mai rau, in ultimul hal.
Succes, pa-pa!

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mergi în altă parte şi roagă-l să-l retuşeze chiar dacă îl va tăia mai scurt îl poţi prinde cumva până creşte în aşa fel încât să nu arate urât. Baftă!

| Derye a răspuns:

Fii atenta. TU nu ai fost explicita. Trebuia sa'i explici, nu vreau asimetric si mai lung. Bretonul intr'o parte puteai sa ti'l faci tu singurica acasa, nu sa o rogi pe tanti aia, si de ce nu i'ai explicat? Exista destule modele de "breton intr'o parte". O poza ceva?
Vina e toata a ta, daca nu iti place, asta e. Nu da vina pe coafeza.

| ralucaralu a răspuns:

Si eu am patit ceva asemanator. M-am dus sa ma tund si i-am explicat cum sa imi faca; dar ori nu a inteles, ori am explicat gresit, ori a gresit ea.Si nu mi-a placut deloc. Si ce crezi ca m-a facut? Am mers acasa, am luat foarfeca si am inceput sa il indrept.Arata oribil! Mult mai urat decat inainte. Parca era o perie bretonul meu.laughingMi-a parut extrem de rau si as fi dat orice sa am din nou bretonul taiat de coafeza. M-am tot chinuit sa il prind, nu stiam ce sa ii fac, dar cu timpul a crescut.Acum un an in septembrie mi-am facut "faimosul breton", dar acum e bine, e mai lung de barbie. Creste repede; dar nu-l modifica tu. Te sfatuiesc din proprie experienta.Cu rabdarea treci marea(cu toate ca mie imi e greu sa astept)laughing. Oricum nu cred ca e rau facut.Totusi e coafeza, stie ce face.

Succes!

| andrauta a răspuns:

Prindel sus cu o clama sau despartel in doua si prinde-l l-a fiecare parte eu o prefer pe prima si mie m-i s-a intamplatbig grin.

| Nomatterwhattheysay explică:

Am incercat sa il prind in sus cu o agrafa, dar una din parti e atat de scurta incat nu sta acolostraight face crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai poti sa il prinzi in sus cu o agrafa. sau daca poti incearca sa o indrepti putin sau pur si simplu asteapta ca bretonul creste inapoi repede

| xLorEx a răspuns:

Am avut si eu ceva de genul si arata chiar bine, un breton filat, asimetric cu o geometrie bine definita. Trebuie intins in fiecare dimineata cu placa, eventual dat cu putina ceara. Nu se prea poate rezolva la coafor, numai eventual daca il vrei mai scurt, dar ma indoiesc, mai lung nu-l poate face. tongue Asteapta pana mai creste cativa cm, apoi iti poti face un breton mai lung, drept, apoi peste alte cateva luni cum vroiai initial.winking