| Francesca56 a întrebat:

Hei sall vreau sfaturi cat mai multe posibil cand este cel mai bine sa imi intind parul de ex. ma spal pe cap duminica dupa ce ma spal pe cap sau de dimineata ziua urmatoare FUNDA!

1 răspuns:
| BPAndrei a răspuns:

Cel mai indicat este sa ti-l intinzi... inainte de evenimentul la care vrei sa mergi (intalnire, ocazie speciala gen nunta-botez etc). Daca il intinzi inainte de spalare, l-ai intins degeaba. la fel daca dormi. Poate sa mai ramana "urme" de indreptat dupa spalare sau somn... dar nu vad rostul sa il indrepti si sa te bagi la nani. in functie de ce fel de par ai (mai des, mai gros, mai drept, mai ondulat) o sa dureze mai mult coafura.