| Lovelove95 a întrebat:

Hei. Stiti vr'un decolorant pentru par... ca parul sa devina la culoarea lui naturala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Color remover b4 te ajuta sa scoti vopseaua din par si te duce la cea mai deschisa nuanta pe care a avut-o parul tau. Nu poate scoate blondul de pe par doar nuantele inchise.

De exemplu daca esti blonda natural si te-ai facut satena de 6 ori, bruneta si alte nuante inchise cu chestia asta poti reveni la nuanta ta naturala dar daca te-ai si vopsit cu o nuanta de blond/roscat ( nuantele astea au si decolorant in compozitie pentru a depigmenta firul ) nu mai poti ajunge la culoarea naturala doar pe bucata unde a crescut firul tau natural.

Iar toata povestea asta costa 80 lei in dm, ti-as recomanda mai degraba sa-ti vopsesti parul intr-o nuanta apropiata si sa-l lasi sa creasca.

2 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Daca il decolorezi nu mai revine la culoarea naturala. Trebuie sa astepti sa iti creasca si sa il tai sau poti sa te vopsesti, decolorarea inseamna ca distruge pigmentul natural al parului.

| EmilyMotadel a răspuns:

Nu iti recomand asa ceva.Cel mai bine, mergi la un salon sa vada in ce baza este nuanta ta naturala si in functie de acest aspect, te va vopsi cat mai aproape de parul tau.Eu merg la Rynna, la Alex si face minuni cu parul meu, iar preturile sunt ok si iti face si tratament dupa vopsire. https://www.facebook.com/rynnabeauty?fref=ts poti suna pentru o programare, sper ca te-am ajutat :-*