| hellokityy a întrebat:

Sunt bruneta inchis(este culoarea mea naturala) si as vrea sa imi deschid parul fara sa imi bag decolorant. Stiti cumva, daca imi bag un blond platinat, mi se deschide parul. Nu vreau sa fie blond, vreau sa fie unpic mai deschis, nu negru cum il am eu. Va rog sa ma ajutati cat mai repede, sa nu fac vreo prostie :*

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu poti sa obtii o culoare mai deschisa decat daca te decolorezi.

| AikkoxD a răspuns:

În niciun caz. Ar trebui să-l decolorezi şi apoi să-l vopseşti, dar nu cred că ai tu atâta răbdare şi experienţă. Lasă-ţi părul aşa cum e, e o nuanţă foarte frumoasă.
Ai putea să cauţi o vopsea cu un ton mai deschis decât părul tău (gen castaniu/şaten închis), nu mai mult, nu blond.

| daηă a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=ddY6mHt0Lzo

Sper să te ajute. Succes :)

| violetajustme a răspuns:

Daca incerci blondu platinat o sa ai parul de un maro deschisbig grin numit cacaniu.sora mea este bruneta a incercat sa bage blond platinat si a testat pe o suvita din spate la salon si i-a iesit cacaniulaughing! deci nu iti recomand

| Amy240 a răspuns:

Pai daca bagi un blond platinat ti se deschide parul nu ti se face blond. SPer ca te-am ajutat happy

| denisa123456 a răspuns:

Iti va iesi un ciocolatiu asa mai ciudat, dar sa stii ca toate vopselurile blonde contin decolortant doar ca au mai putin.

| monyk93 a răspuns:

Am incercat eu sa fac asta si nu mi-a iesit culoarea unifor. La radacina e mai deschis si la varfuri e inchis.
Intr-adevar s-a deschis dar nu cum am vrut eu.
Sfatul meu este sa te decolorezi daca vrei neaparat sa fii blonda