| spaikizz a întrebat:

Hei! Sunt in generala si as vrea si eu sa stiu cum sa-mi fac unghiile asa incat sa fie dragute si ingrijite si sa nu se ia profii de mine. A! Profesorii mei sunt exigenti in legatura cu asta

5 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Manichiura frantuzeasca e cea mai buna idee.winking

| chocolate27 a răspuns:

Buna! Ai putea sa il dai doar cu un lac incolor care iti va si intari unghiutele:D sau daca vrei sa arate mai chic ori iti faci manichiura french, ori poti sa pui doar niste strasuri peste lacul incolor ca cele din imagine: http://www.grace.ro/images/article_pictures/back/maniint.jpg Sper ca te-am ajutat! pup!

| Teresa a răspuns:

Cel mai bine ca sa nu ai probleme si sa arate ok da-le cu lac de unghii sau fa-ti manichiura frantuzeasca asa nu vei avea probleme succes

| CybeRAthlete a răspuns:

Incearca manichiura frantuzeasca. eu ca baiat intotdeauna am apreciat asta la o fata. este classic, nu se demodeaza niciodata si denota eleganta, curatenie, ingrijire... parerea mea

| ChibiRose a răspuns:

Manichiura frantuzeasca implica unghii lungi, fapt neacceptat la scoala mai ales daca sunt profesorii exigenti. Un lac de unghii cu sclipici(dar nu sclipitor sclipitor) ar fi de ajuns. Un alt truc este sa tai unghiile drepte, nu in forma de semicerc. E mai chic:*