| ArianaArii02 a întrebat:

Am nevoie de o tinuta pentru nunta sau macar cateva idei cu ce sa ma imbrac si cum sa imi fac parul. Am 12 ani si parul lung (sunt slaba). tongue Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| Huntress a răspuns:

Eu zic sa iti iei o rochita simpla pana la genunchi, dar sa nu fie mulata ca te face si mai slaba. Vezi si tu rochite simple pe net si prin magazine, sa aiba un model discret, simplitatea e eleganta. Sunt ok niste pantofi la fel de simpli cu toc, eu nu ti-as recomanda balerinii, eventual niste sandale, dar sa nu fie incarcate.
In legatura cu parul, daca il ai drept, onduleaza-l, daca il ai ondulat sau cret, indreapta-l, sa-l dai cu fixativ, dar ai grija sa nu arate a matura tongue. Iti poti face o coafura simpla prinzand niste suvite din fata cu o clamita draguta, in spate. Sau daca nu, roaga pe cineva sa te impleteasca. Sau lasa-l desprins, e cel mai usor big grin
Da-te putin cu fond de ten si fa-ti ochii cu un creion dermatograf maron inchis si rimel. Nu folosi creion negru pe linia de jos a ochilor daca ai parul deschis la culoare, pentru ca iti aspreste trasaturile. Dupa cum am zis, opteaza pentru maron. Dupa ce trasezi usor o linie ia o pensula si intinde creionul uniform, sa nu arate nenatural. Dupa da-te cu rimel si eventual putin fard, dar sa nu fie tipator. Fa-ti buzele cu o culoare apropiata de culoarea pielii. Fa-ti unghiile de aceiasi culoare cu rochia sau pantofii, poti asorta si o geanta, dar daca nu merge, mai bine nu-ti lua, decat sa arati ca o sorcova. Gasesti si un pandantiv si niste cercei, un inel, o bratarica eventual, ar fi bine daca ai avea un set care sa se potriveasca.
Have fun, sper sa arati frumos :*

5 răspunsuri:
| irina1984 a răspuns:

Rochii ieftine impecabile pe www.classygirl.ro

| ArianaArii02 explică:

Pai eu ma gandeam la o rochie ori lunga de tot ori scurta ( pana aproape de genunchi ) ...sau ma gandeam sa ma schimb, sa-mi iau prima data rochia lunga si la masa rochia scurta...big grin

| ArianaArii02 explică:

Mai multe idei va rog! :*

| ryveenqq a răspuns:

Buna Ariana! Fiind slaba ai putea sa iti iei o rochie nici prea scurta dar nici prea lunga, decenta, cu niste pantofiori cu un top micut sau chiar balerini dar fiind o nunta, as apela mai de graba la pantofi cu putin toc sau de ce nu, niste sandale sclipicioase. Daca ai parul lung ai putea cauta diverse coafuri, sa ti-l pui pe bigudiuri seara, iar dimineata iti pui diverse zorzoane prin par si il dai cu fixativ!> Sper ca te-am ajutat. Fundita?