| Bizzle a întrebat:

Am o mica intrebare big grin. Cum as putea avea dintii albi? Nu ca am or' fi galbeni sau asta laughing dar ii vreau asa albi nu stiu cum sa zic big grin. Cum ii pot avea si cum ii pot mentine asa? big grin Multumesc! Funda happy! [scuzati daca nu am ales categoria potrivita]

9 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Foloseste bicarbonat de sodiu.

| GasaiYuno a răspuns:

Dupa ce te speli pe dinti clatestete cu zeama de lamaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Albirea dintilor tine si de tipul de dinte al fiecarei persoane. Sunt persoane care au dintii usor transparenti si care nu vor ajunge niciodata la acel alb mat pe care si-l doreste majoriteaetea persoanelor. O igiena orala facuta corect cu o pasta de dinti cu fluor si cu un factor de albire este suficienta.
Nici albirea profesionala nu este totdeauna recomandata deoarece exercita un stres foarte mare asupra smaltului dintilor.
Te pup!

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Vorbeste cu dentistul pentru un tratament de albire.Nu este dureros deloc si are rezultate fantastice.

| mihaelaalol a răspuns:

Incearca sa te speli cu sare sau sa speli bine cu pasta la radacina dintelui.Si de asemenea nu incerca sa ti-i albesti daca ai varsta 12-14 ani cu solutii(ce se gasesc la tot felul de farmacii cu care,, cica'' ii poti albi usor), ca poate acele solutii contin fluor si ataca smaltul. Daca vrei, poti sa ti-i albesti la dentist, dar numai dupa 18 ani.
sper ca te-am ajutat!big grin

| Yssy12 a răspuns:

Pai incearcA sa te speli cu pasta de dinti cu bicarbonat de sodiu, incearca sa mananci telina si legume-fructecare "te ajuta", sa te speli de 3 ori pe zi si sa pui sare gronjoasa pe pasta cand te speli.
PS:nu incerca sa ii albesti, va trebui sa ii ingrijesti mai mult.
Bafta la ingrijit dintii! happy

| LetMeBlowYourMind8 a răspuns:

Poti sa storci putina zeama de lamaie pe periuta de dinti si sa ii freci asa. Uite cum fac eu : ma spal pe dinti in fiecare zi dimineata si seara si odata sau la doua saptamani : ma spal prima data cu pasta normala de albire a dintilor pentru ca dintii si gura mea sa fie curatate de orice bacterie, dupa pe o periuta diferita, curata storc putina zeama de lamaie si imi perii dintii bine si dupa cu o feliuta de lamaie tin 30 de sec pe dinti, dupa ma clatesc si ma spal din nou pe dinti cu pasta normala. Iti garantez ca vei avea dintii mai albi imediat.

| corinutz07 a răspuns:

Incearca sa inlocuiesti pasta de dinti cu sarea, daca ti vei spala de fiecare data doar cu sare vor vi foarte albi, sau in pasta de dinti adaoga bicarbonat de sodiu funda?

| Ruty a răspuns:

Spalate pe dinti dupa fiecare masa, gustare sau bautura.Foloseste ata dentara. Alt sfat :mananca o bucatica de branza dupa fiecare masa. Mananca fructe si legume crocante. Bafta.