| Florina_6341 a întrebat:

BUna TPU! Am dintii galbeni si unde sunt dintii jos am ceva tare, nu stiu cum sa explic! dar vreau sa scap de chestia asta tare parca ar fi calcar, si sa am dintii albi, albi! dar nu vreau sa folosesc Crest 3D White Whitestrips! metode naturale

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un medic stomatolog,iti va curata dintii foarte bine,profesional,pe urma ii poti intretine albi.
Deocamdata poti incerca cu sare de lamaie,sparge tartrul depus si albeste,iei pe degetel si freci dintii,dar te poti rani si te ustura gingiile,ai grija mare!
Te sfatuiesc sa mergi la dentist, nu costa mult si nu tine mult, in 10 minute ai dintisori noi nouti!

1 răspuns:
Apache
| Apache a răspuns:

Uite ce ala e tartru...si nu scapi de el decat cu un tratament profesional, iar in ceea ce priveste dintii albi, poti incerca o multime de paste dar in final tot un tratament cu ultraviolete tii albeste