| Deriss01 a întrebat:

Am o pereche de blugi carora nu le ramane slitul inchis, adica clestele prinde zimti, se inchide dar cum ii dau drumul cum se deschide iar. Ce sa fac ca sa ramana inchis?

Multumesc anticipat :*!

4 răspunsuri:
| dulcica2 a răspuns:

Trebuie sa ii schimbi slitul deoarece este sticat. As recomanda o croitorie happy funda?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E defect fermoarul. Știu că e vară, e cald, dar... trebuie schimbat, dacă vrei să nu riști altceva, vreo privire curioasă. : ))
Cumperi de la mercerie un fermoar nou, și îl poți înlocui cu ușurință. Nu ai nevoie decât de puțină îndemânare. Și gata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei un patent si strangi usor clestii.Numai putin.Astfel strans, nu va mai da drumul la zimti.O sa se incheie un pic mai greu dar ramane inchis.Nu strangi tare.

| Costel_Dumitrescu_1970 a răspuns:

Dai unui baiat sa tii repare...:-) o noapte de lucru.