| Sunshineee a întrebat:

Am si eu o intrebare: exista vreo metoda pentru cresterea parului mai rapida?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maseaza scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze minimum 30 de minute-1 ora, dupa care spala-te pe cap cu sampon, de doua ori(pentru a indeparta uleiul ramas si clateste bine.Fa lucru acesta o data sau de doua ori pe saptamana.

4 răspunsuri:
| Anestezia a răspuns:

Bună !

Da , există.Cel puțin, eu știu decât una.
Gazul ! Din bătrâni se spune , că dacă te ungi cu gaz pe păr ,
îți crește mai rapid.Nu știu , de ce să mint? N-am încercat! dar,
cred că este o metodă destul de bună ! Pentru oricine!

Baftă , și păr mareee!

| Deenissa a răspuns:

Pai:
1.Exista o masca facuta in casa: Pui 3 linguri de ulei de ricin, zeama de la o lamaie, i un galbenus de ou.Iti masezi bine capul si dupa pui prosopul vreo 2-3 ore, apoi cu 1, 5 l de apa in care ai pus zeama de lamaie de clatesti.
2.De fiecare data cand ai timp, iti masezi scalpul cu miscari regulate.
3.Te speli mai des, si iti piepteni parul cu o perie lata.
4.Am auzit ca exista un sampon bun, FAVISAN.Cred ca da rezultate.
5.Iti iei un compelx de vitamine A, B, C si E.Si de fiecare data inainte sa te speli te dai cu ele, le tii cam o ora mai apoi te speli pe cap.
Sper sa-ti creasca parul:*
Funda? puppy dog eyes

| giulia890 a răspuns:

Gazul nu ajuta la cresterea parului, doar iti face parul mai luminos.dar in acelasi timp iti arde si scalpul capului.Singura metoda intr-adevar eficienta e utilizarea uleiului de ricin. Poti sa-ti stimulezi cresterea si prin consumul de oua,morcovi,peste de apa rece(somon),carne rosie, cereale, cacao

| andreea47 a răspuns:

Ca produs chimic este o crema de par la AVON, planet spa, care aplicata saptamanal ajuta la cresterea cu pana la 1 cm a parului intr-o luna pe care o recoman pentru ca am folosit-o si a dat rezultate, iar natural un suc de rodie cu grapefrut si vreo 2 lingurite de zeama de lamaie care da rezultate dar parul nu creste la fel de rapid poate 1 cm in 2 luni.